‘2010 Okullarda’
19 Aralık 2009 Cumartesi - 12:03     3.427 kez okundu.    
‘2010 Okullarda’

‘2010 Okullarda’

‘Müziğin Dokunduğu Yaşamlar’ ilk konserini 7 Aralık 2009’da gerçekleştirerek ‘2010 Okullarda’ projesini başarıyla hayata geçirdi.

İlk etkinlik Küçükçekmece Sefaköy Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Cem Mansur’un şefliğinde, 71 müzik öğretmeninin katkılarıyla müzik bilgi ve deneyimleriyle dolu bir çalışma yapıldı. Küçükçekmece ilçesi ve civarı ilköğretimokullarının 6. ve 8.sınıflarından 500 öğrenciye ‘2010 Okullarda’ projesi kapsamında Bartok, Mozart, Tchaikovsky, Piazolla gibi önemli bestecilerin eserlerinden oluşan konser verildi. ‘Müziğin Dokunduğu Yaşamlar’ orkestrası şefi Cem Mansur bestecilerin ve bestelerinin tarihi öykülerini de çocuklara anlattı. Aralık ayı boyunca sürecek olan çalışmanın hedefi yılın sonunda 3000 öğrenci ve 500 müzik öğretmenine ulaşmış olmaktır. Müziğin dokunduğu genç yaşamlarda her zaman umut, sevgi ve hoşgörü vardır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.