‘A Capella Boğaziçi’ Nardiz Jazz Clup’te
22 Eylül 2013 Pazar - 10:20     2.036 kez okundu.    
‘A Capella Boğaziçi’ Nardiz Jazz Clup’te

‘A Capella Boğaziçi’ Nardiz Jazz Clup’te

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Klübü üyelerinin 2002 yılında kurmuş olduğu ‘Boğaziçi Singers A Capella Quintet’ yani şimdilerin ‘A Capella Boğaziçi’ grubu 23 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 21:30’da Beyoğlu, Galata’da bulunan Nardis Jazz Klüp’te müzikseverlerle bir araya gelecek.

Birçok festivalde sahne alan grup, prodüktörlüğünü ünlü caz piyanisti Kerem Görsev’in yaptığı ve 2005 yılında çıkardıkları Uluslararası İstanbul Caz Festivali CD’sinde Fazıl Say’ın repertuar ve bestelerine yer vermişlerdir. Caz standartlarından, Anadolu türkülerine kadar geniş bir yelpazede gerçekleştirdikleri konserlerinde soprano, alto, bas, bariton ve tenor ses renklerinin keyifli tınıları duyulacak. Müzik eğitimine henüz 6 yaşında iken İstanbul Belediye Konservatuarı’nda başlayan ünlü caz piyanisti Kerem Görsev daha sonra İstanbul Devlet Konservatuarı’nda müzik eğitimine devam etti. Konservatuar yıllarından beri caz tutkusu süren sanatçı birçok caz klup ve konserlerde yerli- yabancı caz müzisyenleriyle çalma şansını buldu. Caz besteleri yapan sanatçı ilk caz albümünü 1990 yılında çıkartmıştır. ‘Hands and Lips’ isimli CD’sinin başarılı sonuç getirmesiyle sanatçı ard arda beş albüm daha tamamlamıştır. 1999 yılında Saint Petersburg’a giden Kerem Görsev, St. Petersburg Filarmoni Orkestrasıyla albüm kayıtlarında birlikte çaldı. ‘November in St.Petersburg’ adını taşıyan albümün orkestra düzenlemelerini ünlü caz gitaristi Kamil Özler, orkestra şefliğini ise Erol Erdinç gerçekleştirdi. 7.İstanbul Caz Festivali’nde St. Petersburg Filarmoni Orkestrası ile konseri gerçekleşen albümün eserleri farklı zamanlarda birçok orkestra tarafından sergilenmektedir. Kızı Nisan Görsev’in doğumundan bir yıl sonra 2001 yılında yeni albümü ‘War Autumn’un kayıtları için New York’a giden sanatçının albümünün müzikal danışmanlığını Eric Revis gerçekleştirmiştir. 2002 yılında 8.albümü ‘Existence’i çıkaran sanatçı 9.İstanbul Festivali’nde albümünün konserini verdi. 2003 yılında yeniden New York’a giderek 9.albümü ‘Meeting Point’i tamamlayan Kerem Görsev, 10.albümü ‘Orange Juice’i 12.Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde seslendirmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok konser ve festivale katılan sanatçı Kopenhag, Bakü, Stutgart, İslamabad, Coesfeld, Muenster, Litvanya, New York, Bologna gibi şehirlerde bulunmuştur.  Konser ve albüm çalışmalarına tüm hızıyla devam eden sanatçı Rabin Kenyata, Ed Howard, Doris Troy, Eric Revis, Allan Harris, Laverne Butler, Clifford Jarvis, Russel Gunn, Steve Kirby, Alvester Garnett, Marcus Strickland, Harvet Thompson, Vinnie Night gibi ünlü yabancı cazcılarla çalışmıştır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.