‘Amsterdam Tribute’ Dünya Starları ile İstanbul 360’da
9 Mayıs 2013 Perşembe - 10:29     2.608 kez okundu.    
‘Amsterdam Tribute’ Dünya Starları ile İstanbul 360’da

‘Amsterdam Tribute’ Dünya Starları ile İstanbul 360’da

Dünya starlarına şaşırtan benzerlikleriyle tüm dünyada ilgiyle izlenen ‘Amsterdam Tribute ‘ 17 Mayıs 2013 Cuma akşamı İstanbul 360’da sahne şovlarıyla unutulmaz bir gece yaşatacaklar.

Lady Gaga’dan, Amy Winehouse’a, Marilyn Monroe’dan daha bir çok sevilen yıldızı benzerleriyle canlandıran ‘Amsterdam Tribute’ hem yaşamayan starları anmak ve hatıralarını yaşatmak hem de hayranlarına birkaç adım mesafede yaklaştırmak adına çok renkli ve başarılı çalışmalar yapmaktadırlar. Birebir benzerlikleriyle Avrupa’daki tribute şovlarda sahne alan ünlü yıldızlar gerçeklerini aratmayacaklar. Amy Winehouse güçlü vokalleri kontralto tonunda sıra dışı yorumlarıyla R&B, caz ve soul tarzında dünyanın en sevilen kadın vokallerinden biridir. Ancak sanat yaşamı kadar kısa süren ömrü ileri yaşlardaki başarılarını görmeye vefa etmemiştir. Henüz 10 sene önce 2003 yılında çıkardığı ilk albümü Frank’le Merkür ödülü ne aday gösterilen sanatçı 2006’da yayınladığı ‘Back the Black’le Grammy ödüllerini ‘Yılın Kaydı’, ‘En İyi Yeni Sanatçı’, ‘Yılın Şarkısı’ olmak üzere altı dalda toplamıştır. Bir çok ödül ve başarıyı ardından getiren saçıyla, fiziğiyle, giyimi ve hareket tarzıyla büyük beğeni toplayan genç sanatçı 23 Temmuz 2011’de Londra’daki evinde hayata veda etmiştir. 1926- 1962 yılları arasında yaşamış olan sinema yıldızı, model, şarkıcı Marilyn Monroe 20.yüzyıla damgasını vurmuş unutulmaz sanatçılarındandır. Çekici fiziği, komedi filmlerindeki kabiliyeti, dramatik rollerdeki ustalığı, şıklığı ve özel yaşamındaki hayal kırıklıklarıyla gizleyemediği hüznü Marilyn Monroe’yu efsaneler arasına almıştır.  Hollanda’nın başkenti Amsterdam, hükümeti barındırmayan ve idari olmayan bir başkenttir. Hollanda’nın idari başkenti Lahey’dir. 12.yüzyılda bir balıkçı köyü olan Amsterdam bugün Hollanda’nın nüfus, para, kültür ve sosyal alanlarında en zengin kentidir. Kentin adı Amstel nehrinden ve sonuna eklenen –dam yani su benti sözcüklerinin birleşiminde oluşmuştur. Kentteki Dam Meydanı çok ünlü olup, turistlerin ziyaret ettiği önemli alanlarda biridir. 17.yüzyıldan kalma mimari yapı yla Avrupa’nın en eski en köklü şehir dokularını gözler önüne sermektedir. Şehirde Rjiks ve Van Gogh müzeleri başta olmak üzere Anne Frank Huis, Troppenmuseum, Rembrandthuis, Amsterdams Historisch, Verzetmuseum Stadelijik Museum gibi bir çok müze bulunmaktadır. Bisiklet dostu olan şehirde ‘bisiklet kültürü’ bir hayli gelişmiş olup, bisiklet yolları, bisiklet park alanları çok sayıdadır. Şehiriçinde park ücretleri yüksek tutularak araç trafiğinin önüne geçilmiştir. Otobüs ve tramvaylarla yapılan toplu taşımalar ihtiyacı büyük ölçüde karşılarken birçok cadde ve sokağın araç trafiğine kapalı olduğu gözlemlenmektedir. Şehrin su kanallarında deniz taksiler, deniz otobüsleri günlük hayatı kolaylaştırırken küçük tekneler turistik amaçlı kullanılmaktadır. Şehrin havalimanına gidiş trenle 15- 20 dakikada gerçekleşmektedir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.