‘Biriz’ Konseri
3 Kasım 2010 Çarşamba - 10:50     3.201 kez okundu.    
‘Biriz’ Konseri

‘Biriz’ Konseri

Ünlü müzisyen Demir Demirkıran’ın projelendirdiği ‘Biriz’ konseri 6 Kasım 2010 Cumartesi günü saat 21:00’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

Projenin başlıca amacı Anadolu Medeniyetleri nin zengin kültür yelpazesinde tüm renklerin, seslerin ve dillerin bir araya gelerek, bir sahneyi paylaşarak dostluk, barış, kardeşlik mesajlarını tüm dünyaya yollaması diye özetlenebilir. Ünlü sanatçılar Sertab Erener, Aynur Doğan, Ayşenur Kolivar ve Antakya Medeniyetler Korosu’nun birlikte seslendirecekleri ‘Biriz’ adlı eser müzisyen Demir Demirkıran tarafından tasarlandı. Eurovision Şarkı Yarışması tarihinde ülkemize yıllar sonra 2003 yılında birinciliği getiren sanatçı Sertab Erener 4 Aralık 1964 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Baba Nizamettin Bey, anne Yücel Hanım’ın kızı Sertab 11 yaşındayken Kolit rahatsızlığına yakalandı. Tedavi olduğu yıllarda okul dereceleri de başarılıydı. Işık Lisesi ni bitirdikten sonra İstanbul Devlet Konservatuarı’nda soprano olarak Şan eğitimini tamamladı. Mezuniyetinin ardından ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun vokalistliğiyle profesyonel sahne hayatına atılan sanatçı 1990 yılında Sezen Aksu’nun da desteğiyle sesini duyurmaya başladı. Fahir Atakoğlu’nun reklam müziklerinde de seslendirme yapan sanatçı 1989 ve 1990 yıllarında katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması elemelerinde dereceye giremedi. 1992 yılında çıkardığı ilk albümü ‘Sakin Ol’ satış rekorlarını kırarak listelerin ilk sıralarında yer aldı. 1994 yılında çıkardığı ‘Lal’ ile büyük sükse yaratan sanatçı artık müzikseverlerin iyi bir ses olarak dinlediği seçkin sanatçılar arasında yer almaktaydı. ‘Yanarım’, ‘Vur Yüreğim’,’Aşk’,’Zor Kadın’,’Makber’,’Gece Kraliçesi- Mozart’ sanatçının en sevilen şarkıları arasındadır. ‘Voice Male’ grubuyla ‘Zor Kadın’ı a capella olarak seslendiren sanatçı, 2003 Eurovision Şarkı Yarışması’nda birincilik getiren ‘Every Way That I Can’ ve ‘Here I Am’ adlı parçalarla dünya sahnelerinde de adını duyurdu. 2007 yılında MTV Avrupa Müzik Ödüllerinde ‘En İyi Türk Sanatçı’ ödülünü aldı. Son 50 yılda gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışmalarında birincilik alan eserler arasında 9. seçildi.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.