‘Hollywood Yıldızları Sahnede’nin İkinci Starı Bruce Willis
4 Ağustos 2013 Pazar - 10:31     1.789 kez okundu.    
‘Hollywood Yıldızları Sahnede’nin İkinci Starı Bruce Willis

‘Hollywood Yıldızları Sahnede’nin İkinci Starı Bruce Willis

Ünlü organizatör Ahmet San’ın gerçekleştirdiği ‘Hollywood Yıldızları Sahnede’ çalışmasının Kevin Costner’dan sonra ikinci konuğu Bruce Willis Ağustos’ta konser vermek için Türkiye’ye geliyor.

1987 yılında ‘Respect Yourself’ isimli albümle müzik listelerinde beşinci sıraya yükselen Bruce Willis, müziğe ve mikrofonlara yabancı olmayan bir sanatçıdır. Türk TV izleyicilerinin 1985 yılında ‘Mavi Ay’ (Moonlight) dizisiyle beyazcamdan yakından tanıdığı Hollywood yıldızı Walter Bruce Willis, 1955 yılında Batı Almanya’da dünyaya geldi. Çevirdiği filmleri dünyada 3 milyar doların üstünde bilet satışı yapan aktrisin annesi Alman, babası Amerikalı’dır. Çocukluk yılları New Jersey’de geçen Bruce Willis daha sonra New York’a taşınmıştır. Dört kardeşin en büyüğü olan sanatçı 1987 yılında hayatını birleştirdiği ünlü Hollywood yıldızı Demi Moore’la üç çocukları bulunmaktadır. 2000 yılında Demi Moore’dan boşanan Willis, ikinci evliliğini 2009 yılında kendisinden 22 yaş küçük olan Emma Heming’le yapmıştır. New Jersey, Türkçe karşılığı ‘Yeni Jersey’ olan Amerikan eyaletlerinden biridir. Ülkenin en küçük eyaletlerinden biri olan NJ, kuzey doğu sahillerinde yer almaktadır. New York’ta bulunan Manhattan Adası’na iki tünel ve bir asma köprüyle bağlanan eyaletin bazı bölgeleri New York ve Philadelphia eyaletlerinin içine doğru girmiştir. Küçük bir yüzölçümüne sahip olmasına rağmen önemli bölümü ormanlık alanla kaplı olan eyalete ‘Bahçe Eyalet’ (Garden State) adı verilmiştir. 2800 yıldan beri Kızılderililer’in yaşadığı bölgeye Avrupalılar ilk olarak 1600 yıllarında ayak basmışlardır.  Eyalet, İsveç ve Hollandalı göçmenlerin yerleşmesinin ardından Amerika’nın ‘Bağımsızlık Savaşı’ öncesi İngiliz kolonisi olarak kalmıştır. New Jersey eyaleti New York, Boston, Washington, Baltimore ve Philadelphia’ya yakınlığı nedeniyle stratejik bir önem kazanmıştır.  George Washington’ın askeri güçlerinin bu eyalete yakın olması, Kuzey Amerika’daki Sanayii Devrimi’nin etkileri gibi birçok siyasi ve ekonomik hareketler bölgenin iç hareketliliğini ve önemini arttırmıştır. 1950 yılından bu yana hızla büyümekte olan New Jersey’de yaşayan milyarder iş adamı sayısı diğer eyaletlere oranla daha fazladır. 20.yüzyılda I. ve II. Dünya Savaşı sırasında savaş sanayiinin önemli bölgelerinden biri olan eyaletteki tersanelerde büyük savaş gemileri, kruvazörler, destroyerler üretilmiştir. Rusya ile yaşanan soğuk savaş zamanlarında eyalet önemli bir bölge olmuştur. New York ve Philadelphia’yı koruyacak olan 14 adet ‘Nike Füzesi’ New Jersey’de bulunmaktadır. Eyalette bulunan tersaneler ABD Deniz Donanması’nın güçlenmesi için üretimlerini sürdürmüşlerdir. 1929 yılındaki ‘Dünya Ekonomik Bunalım ı’nda zenginliğini yitiren eyalet aynı yıllarda içinde yolcu bulunan zeplinin yanarak düşmesiyle meydana gelen ‘Hindenburg Faciası’ ile anılmıştır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.