‘Hoş Geldin’ Cem Adrian
14 Eylül 2012 Cuma - 11:30     2.810 kez okundu.    
‘Hoş Geldin’ Cem Adrian

‘Hoş Geldin’ Cem Adrian

Karakteristik tarzı, yaptığı besteler, şarkı sözleri ve sesinin özel tınısıyla büyük bir dinleyici kitlesine sahip genç sanatçı Cem Adrian, ‘Siyah Bir Veda Öpücüğü’ isimli yeni albümünün

hit parçası ‘Hoş geldin’i sevenleriyle paylaştı. İlk albümü ‘Emir’in ardından, ‘Essentials/ Seçkiler’, ‘Aşk Bu Gece Şehri Terketti’ ve ‘Kayıp Çocuk Masalları’ nı çıkaran sanatçının 12 şarkıdan oluşan son albümü ‘Siyah Veda Öpücüğü’ keman ve piyano ağırlıklı ezgiler ve duygu yüklü sözleriyle Cem Adrian farkını bir kez daha yarattı.  Albüm 18 Eylül’den itibaren TV ve radyo kanallarında, müzik marketlerde hayranları için yer alacak. Cem Adrian, 30 Kasım 1980 yılında Edirne’de dünyaya geldi. Kökleri Yugoslavya’ya dayanan sanatçı müzikle ilgisini ortaokul yılların da keşfetti. 18 yaşına geldiğinde radyoculuk mesleğinin içinde yer almaya başlamıştı. Aynı yıllarda tiyatro ve fotoğrafçılık eğitimleri de aldı. Çalışmakta olduğu radyoevinin kayıt stüdyosu nda kendisine ait 250 şarkı bulunmaktadır. Cem Adrian’ın ses fiziği açısından önemli özelliklerinden biri ses tellerinin normalinden 3 katı uzunluğa sahip olması ve 7 oktavlık bir ses sahasına sahip olmasıdır. Sanatçı bu geniş ses aralığının yaklaşık 5 oktavını kullanabilmektedir. Soyadı ‘Adrian’ı doğduğu şehrin antik dönemlerinde bilinen adıyla Hadrianopulos’tan almıştır. 2003 yılında Mystica isimli bir grupla etnik müzik, dans ve solistlik yapan Adrian, 2004 yılında sanatçı arkadaşı Demet Sağıroğlu’nun aracılığıyla ve Fazıl Say’ın katkılarıyla Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nde özel öğrenci olarak eğitimlere başlamıştır. 2004 yılında Fazıl Say ile verdiği ilk akademik konseriyle, Edirne yıllarında yaptığı çalışmaları derlemiş, konserin ardından çıkardığı ilk albümle satış başarısı elde ederek, müzik listelerinin başlarına yerleşmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.