‘Karanlık Aşk Hikayeleri’nin Şarkıcısı Lana Del Ray Konseri
12 Haziran 2013 Çarşamba - 10:43     2.174 kez okundu.    
‘Karanlık Aşk Hikayeleri’nin Şarkıcısı Lana Del Ray Konseri

‘Karanlık Aşk Hikayeleri’nin Şarkıcısı Lana Del Ray Konseri

2012’de satış rekorları kıran ve pek çok ödüle layık görülen albümüyle ‘Karanlık Aşk Hikayeleri’nin şarkıcısı Lana Del Ray 7 Temmuz 2013 Pazar günü saat 18:00’de Maçka Küçükçiftlik Park’ta müzikseverlerle bir arada olacak.

Film senaryoları yazmak için yola çıkan genç sanatçı kendini bir anda dünyanın bir numaralı şarkı sözü yazarları arasında bulur. İnternette fenomen haline gelen Lana Del Ray, şarkı sözlerindeki etkileyiciliğinin yanı sıra sesi ve fiziksel güzelliğiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. 1950- 1960 yılları arasındaki dönemi anımsatan romantizmi ile Amerikalı genç vokal Lana Del Ray ‘Karanlık Aşk Hikayeleri’ni şarkılarının ana teması haline getirmiştir. ‘Aşk Hikayesi’ (Love Story)  filmi ve müziğiyle bir döneme damgasını vurmuştur. 1970 yılında Amerika’da çevrilen dramatik- romantik aşk filmi ‘Love Story’ Ali McGraw ve Ryan O’Neal’ın başrollerini paylaştığı bir efsane yapıt olarak sinema tarihine geçmiştir. Senaryosunu Erich Segall’in yazdığı film ünlü yönetmen Arthur Miller tarafından çekilmiştir. Altı ayrı dalda Oscar’a aday gösterilen film 1971 yılında ‘En iyi Orijinal Müzik Ödülü’ne de layık görülmüştür. Filmin konusu; zengin ve köklü bir aileden gelen Oliver (Ryan O’Neal) aile geleneğini sürdürmek adına Harvard Üniversitesi’nde Hukuk bölümünde okumaktadır. İşçi sınıfına mensup bir ailenin kızı ve müzik Koleji öğrencisi Jennifer (Ali McGraw) zengin ve soylu genç Oliver’la tutkulu bir aşk yaşamaktadır. Oliver, Jennifer’a olan aşkını ve evlenme isteğini ailesine bildirir. Ancak fakir ve işçi sınıfından bir kızla evlilik onayını asla vermeyen baba, oğlunu mirastan mahrum olmakla tehdit etmektedir. Ailesini, zenginliği arkasında bırakan Oliver, hayata sıfırdan başlayarak Jennifer’la yaşamını birleştirir. Çocuk istedikleri dönemde Jennifer’in ‘lösemi’ hastası olduğu ortaya çıkar. Bu aşamadan sonra aşk hikayesi yerini dramatik ve trajik bir hikayeye bırakmaktadır. Filmin oynatıldığı o yıllarda doğan kız çocuklarının adına ‘Jennifer’ konmuştur. Lösemi hastalığı, çağımızı tehdit eden yaygın bir kanser çeşididir. Hastalık kan hücrelerinde bulunan akyuvarların normal sayının üstüne çıkması ile kendini göstermektedir. Kan pıhtılaşmasını sağlayan hücrelerde ve ilikte meydana gelen hasarlar, hastanın çabuk enfeksiyona yakalanmasını ve dış etkenlere karşı zayıf kalmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda anemi (kansızlık), nefes daralması, yorgunluk, ateş yüksekliği ve zayıflamayla beraber nörolojik hasarlar da görülmektedir. Lösemi hastalığı, vücudun yaşam sıvısı olan kan hücrelerini öldürerek, tümörlerin oluşumunu da tetiklemektedir. Lösemi hastalığının ilerlemesi, hızı yaş durumu, genetik yapı, çevresel faktörler gibi unsurlara göre değişkenlik göstermektedir. Petrokimyasal ürünler ve radyasyon, kanserojen maddelerin sıklıkla kullanılması hastalığı ivedilikle tetikleyici bir faktördür. Akut ve kronik lösemilerde belirtiler arasında ciltte sık raslanan çürükler, diş etlerindeki şişlik ve kanamalar, burun kanamaları, hızlı kilo kaybı, karın şişlikleri, aşırı terlemeden söz edilmektedir. Dikkat edilmesi gereken tek nokta erken teşhis için kanser taraması yapılan merkezlere ayda bir veya senede bir tetkikler için gidilmesidir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.