‘Karanlık Aşk Hikayelerinin Kadını’ Lana Del Rey Konseri
21 Eylül 2013 Cumartesi - 09:39     2.177 kez okundu.    
‘Karanlık Aşk Hikayelerinin Kadını’ Lana Del Rey Konseri

‘Karanlık Aşk Hikayelerinin Kadını’ Lana Del Rey Konseri

2012 yılında albümü en çok satış yapan ve en çok ödüle sahip olan kendini ‘film senaristi ‘ olmak isterken müzik dünyasının ortasında bulan Lana Del Ray, 20 Eylül 2013 Cuma akşamı Küçükçiftlikpark’ta ‘Karanlık Aşk Hikayeleri’ anlatan şarkılarını söyledi.

‘Born to Die’ adlı albümüyle 2012’ye damgasını vuran internet fenomeni genç şarkıcı kendisine sevgi ve hayranlıkla bağımlı halde olan Türk izleyicisini içtenlikle kucakladı. Doğum ismi Elizabeth Woolridge Grant,  sahne adıyla Lana Del Ray, 1986 yılında New York City’de dünyaya geldi. Henüz 18 yaşındayken klüplerde şarkı söylemeye başlayan sanatçı 20 yaşındayken ilk albüm anlaşmasını yaptı. ‘A.K.A Lizzy Grant’ isimli ilk albümünden bir şarkısının klibinin yönetmenliğini de yaparak internette yayınladı. Şarkının tutması üzerine ikinci albümü ‘Born to Die’ için kolları sıvayan genç şarkıcı 2012 yılının en çok satılan albümleri listesinde yer aldı. Ünlü efsanevi grup Rolling Stones, genç şarkıcının ‘Born to Die’ albümündeki yorumları için ‘ses alanlarındaki geçişleri kulak tırmalayıcı ve uyumsuz ancak aynı ölçüde şarkılarını sağlam bir şekilde yorumlamaktadır’ şeklinde eleştiride bulunmuşlardı. Eleştirmenler ve dinleyenler tarafından çeşitli yorumlara maruz kalan Lana Del Ray, bu eleştirilere cevap olarak kendisinin iyi bir müzisyen olduğunu ve uzun yıllardır şarkı söylediğini belirtti. İnsanların üzerine acımasızca gelmesini talihsiz bir durum olarak niteleyen genç şarkıcı yolunda hiç yılmadan ilerleyeceğini ve bu eleştirilerden yapıcı yönde etkilediğinin de altını çizdi. ‘Kontralto’ ses türüne sahip olan şarkıcı Nancy Sinatra tarzında nitelendirilmektedir. Etkilendiği sanatçılar arasında Elvis Presley, Britney Spears ve Kurt Cobain bulunmaktadır. Nancy Sandra Sinatra, 1940 yılında New Jersey’de dünyaya geldi. Ünlü aktör ve şarkıcı Frank Sinatra’nın kızı olan sanatçının 1966 yılında yorumladığı Bang Bang- My Baby Shot Me Down adlı şarkısı ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun çektiği ‘Kill Bill’ filminin başlangıç müziği olarak kullanıldı. Nancy Sinatra’nın film müziği olarak kullanılan şarkılarından ‘You Only Live Twice’ James Bond filmlerine tema müziği olarak uyarlandı. Bir zamanlar oyuncu ve şarkıcılığının yanı sıra mafya bağlantılarıyla da ortalığı çalkalayan ünlü sanatçı Frank Sinatra, çok ilerleyen yaşına rağmen konserlerine devam etti. Çevirdiği filmlerden ‘En İyi Yardımcı Oyuncu’ Oscar’ına sahip olan Frank Sinatra, ilk eşi Nancy Barbato ile evliliğinden olan kızları Nancy Sinatra için bestelenen ‘Nancy- With the Laughing Face’ şarkısını konserlerinde seslendirdi. Frank Sinatra, 1993 yılında 83 yaşında iken Los Angeles’te hayatını kaybetti.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.