‘Komşu Sesler’ CRR’de
4 Şubat 2011 Cuma - 11:14     3.032 kez okundu.    
‘Komşu Sesler’ CRR’de

‘Komşu Sesler’ CRR’de

Dokuz Türk, dokuz Yunan, dört Bulgar sanatçıdan oluşan ‘Komşu Sesler’ 3 Şubat 2011 saat 20:00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonunda (CRR) anlamlı bir konser verecekler.

 Konser repertuarında üç ülkenin ortak kültürlerine ait sevilen müzikleri ile kendi kültürlerine has anonim eserler seslendirilecek. Komşu ülkeler arasındaki hoşgörü, işbirliği ve sevgi bağlarını güçlendirme mesajını tüm insanlığa duyurmayı hedefleyen Yarkın Ritm Grubu ile Komşu Sesler izleyenlere de müzikle dolu renkli bir akşam yaşatacaklar. Yarkın Ritm Grubu, Fahrettin, Ferruh Yarkın (Perküsyon), Halil Karaduman (Kanun), Çiğdem Yarkın (vokal), Bekir Sakarya, Güray Cantürk (perküsyon, akordeon), Derya Türkan (klasik kemençe), Göksun Çavdar (klarnet, saksafon), Baturay Yarkın (piyano, armonika) gibi ses ve saz sanatçılarından oluşmaktadır. Komşu Sesler’de Yunan grupta Sokratis Sinopoulos, Katerina Papadopoulo (vokal), Nikolaos Mermighas (lavta, buzuki), Theodoros Kouelis (kontrabas), Bulgar grupta ise Stefcho İvanov Alipiev (kemençe), Emiliyan İvanov Kostov (davul), Petkov Yordanov (nefesli), Yordanov Kirov (tambura), Atanasov Cholakov (boru), Ana Borisova, Silvia Yordanova, Silviya Plamenova, İvanova Mineva  (vokal) yer almaktadır. Neşeli, canlı, keyifli Batı yörelerinin kültürünü, zevklerini rengarenk müziklerle anlatan ‘Komşu Sesler’ yeniden barışa, dostluğa, kardeşliğe çağrı yapacak.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.