‘Kürk Karşıtı’ Şarkıya Ayakta Alkış
14 Kasım 2010 Pazar - 11:22     3.595 kez okundu.    
‘Kürk Karşıtı’ Şarkıya Ayakta Alkış

‘Kürk Karşıtı’ Şarkıya Ayakta Alkış

Sanatın birçok savaşa, kavgaya karşı duruşu, vicdanlara merhameti, düşmanlara barışı öğreten misyonu bu kez hayvanlara yapılan zulümlere, zalimlere sesleniyor.

Müzisyen Güney Çelik bestelediği şarkıda hayvanlara yaşatılan vahşetin karşısında durmaya insanlığa çağrı yapıyor. Kürk ticaretini endüstrileştiren ceplerine milyonlarca doları dolduran, zulümlere göz yumarak zavallı hayvanların kanlarıyla beslenen, süslenen herkesi düşünmeye, acımaya, merhamate davet eden bir şarkıyla yeniden haykırıyor. Hayvanlar, canlılar dünyası nda (Animalia) ökaryotların (Eukaryota) ortak adıdır. Bilimsel anlamda Animalia ‘yaşayan ruh’ anlamına da gelmekle birlikte bilimsel terim olarak Latince’de de Metazoa diye adlandırılır. Çevrelerine ekseri uyum sağlayan ve diğer canlı türleriyle beslenen çokhücreliler nesli diye de tanımlanabilir. Birçoğu hareketli olan hayvanların embriyonları metamorfoz yoluyla gelişir. Besinlerini sindirerek gelişirler. Hayvan terimi, biyolojik manada insan dışı canlıları ifade için kullanılsa da bazı bilim adamlarının görüşüne göre insanı da içeren bir kavramdır. 1,5 milyonun üzerinde türü olan hayvanlar alemi doğanın dengesinde, insan yaşamı için önemli yer tutmaktadır. Hayvanlar çiftleşerek ürerler. Kendilerine has üreme hücreleriyle güneş ışığı enerjisiyle gelişirler. Bitkilerin yetişmek için havadan aldığı karbondioksiti, toprakdan aldığı su (H2O) ile şekere dönüştürüp oksijen açığa çıkarırlar. Hayvanlar bu bitkileri yiyerek gelişimleri sürecinde şekeri bünyelerine alırlar. Üreme yollarından biri insanlarınkine benzer olarak memelilerde görülen iç üreme’dir. Spermin yumurtayı döllemesiyle anne karnında gelişen embriyo süreci tamamladığında doğum yapar. Tavuk, kaz gibi hayvanlarda durum farklıdır. Sperm yumurtada döllendikten sonra iç üreme den dış gelişmeye doğru yolculuk başlar. Yani yumurtlama meydana gelir. Kurbağalar ve balıklarda ise annenin yumurtasını bıraktıktan sonra babanın döllemesiyle embriyonun dışarıda oluştuğu dış üreme ve dış gelişme şeklidir. Bu denli kusursuz ve görkemli bir canlı dünyasında  acı ve zarar görmeden yaşamak tüm canlıların ve hayvanların hakkıdır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.