‘Pervane Gönlüm’ Konserde
23 Şubat 2010 Salı - 10:41     2.457 kez okundu.    
‘Pervane Gönlüm’ Konserde

‘Pervane Gönlüm’ Konserde
İTÜ Devlet Konservatuarı’nda üslup –repertuar- yorum hocası olan ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçılarından Münip Utandı 24 Şubat 2010 Çarşamba günü saat 20:00’de CRR’de ‘Pervane Gönlüm’ konseriyle müzikseverlerin huzurunda olacak.

Ses sanatçısı Ceyda Utandı ile evli olan sanatçı, İTÜ Türk Müziği Konservatuarı Yüksek Lisans programı mezunu ve solist Merve Utandı ‘nın da babası. Nevzat Atlığ, Ruhi Ayangil, Ender Ergün ve Süheyla Altmışdört gibi üstatların koro kadrolarında uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde solist olarak görev yapan Münip Utandı, ses genişliği ve natürel tonuyla Türk Müziğinin gözde hanende (ses sanatçısı)’lerindendir. Yansımalar, Neva Saz, İnce Saz, Meşk Birimi gibi özel topluluklarda da koserler veren Utandı’nın ‘Bitmese Sevgi’, Aynalıkavak’tan, Kalamış’a’, ‘Münip Utandı’, ‘Seslenişler Bekleyişler’, ‘Fikrimin İnce Gülü’, ‘Gidem Dedim’, ‘Boğaziçi’ isimli yedi albümü de Türk Müziği arşivlerinde yerlerini almıştır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.