‘Pink Martini’ Rüzgarını İstanbul ve Ankara’da Estirecek.
18 Eylül 2013 Çarşamba - 10:24     1.644 kez okundu.    
‘Pink Martini’ Rüzgarını İstanbul ve Ankara’da Estirecek.

‘Pink Martini’ Rüzgarınu İstanbul ve Ankara’da Estirecek.

Albümlerinin her biri altın ve platin plak ödüllerine layık görülen Türkiye’de sayısız hayranı bulunan Pink Martini gurubu yepyeni albümleri ‘Get Happy’ ile Avrupa turnesi kapsamında Ankara ve İstanbul’da konserler gerçekleştirecek.

26 Eylül 2013 Perşembe günü Ankara, Congresium’da, 27 Eylül 2013 Cuma günü İstanbul Kongre Merkezi’nde hayranlarıyla buluşacak olan Pink Martini konserlerinde Samuray aşk şarkılarından, 1930’lu yılların Latin Küba müziğine, Brezilya sokak şarkılarından, Fransız şansonlarına kadar en sevilen şarkıları tozlu raflarından indirerek müzik severlerin gönlüne tekrar kazandıracaklar. 18 ayda çıkardıkları ‘Get Happy’ albümünde ‘Smile’, ‘Quizas, Quizas’, ‘Sway’ gibi klasikleşmiş şarkılara yer veren Pink Martini, Türkiye konserinde seyircilere ‘Üsküdar’ şarkısını seslendirerek bir sürpriz yapacaklar. 1994 yılında kurulan grup, ilk yıllarda sivil toplum örgütlerinin etkinliklerinde konserler veren ve politik tavrı olan bir yapıda oluştu. 1995 yılından sonra farklı kültür ve dillerin şarkılarını repertuarlarına katan grup, dünyanın en ünlü senfonik grup ve orkestraları ile bir sahnede buluşuyor. Bugüne kadar San Fransisco Senfoni Orkestrası, Boston Pops,  Holywood Bowl ve Los Angeles Filarmoni orkestraları eşliğinde zengin bir repertuar sergileyen grubun albümleri iki milyon üzerinde satış yaparak rekorlar kırdı. 1997 yılında çıkardıkları ilk albüm Fransızların ünlü müzik ödülleri arasında ‘Victoire de la Musique’ ten ‘Yılın Şarkısı’ ve ‘En İyi Yeni Sanatçı’ unvanını almıştır. 2004 yılında yayınladıkları 2.albümleri ise ‘Amazon’ adlı albüm satış listesinde bir numara yerleşmiştir. Kendilerini müzik elçileri ve dünya vatandaşları olarak tanımlayan Pink Martini, müzik belgeselleri yaratmak amacında olduklarını, bir ABD’li grup oldukları halde Avrupa’da daha fazla zaman geçirdiklerini ve Türkiye’yi de çok sevdiklerini belirtmektedirler. 2005 yılında Kuruçeşme Arena konser sahnesinin açılışını yapan Pink Martini, 2003 yılında Los Angeles’te Walt Disney konser salonunun açılışında bulunmuşlardır. Avrupa konserlerinin ilkini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren grup, İspanya, Fransa, Portekiz, İsviçre, Belçika, Lübnan, Yunanistan gibi ülkelerde kapalı gişe konserler vermektedir. Samuray, Eski Japonya’da soylu askerler sınıfı için verilen bir sıfattır. Japon kültürü nde ‘savaş’ önemli bir ögedir. Verimli topraklar ı nedeniyle Japonya’da büyük klanlar birçok toprak savaşı yaşamıştır. Bu toprak savaşları nedeniyle de Samuraylar ortaya çıkmıştır. ‘Buşido’ felsefesine göre yetişen Samuraylar’da korku duygusu yoktur. Korkusuzluk Samuray’a dinginlik sağlamakta ve efendisine bağlılığı arttırmaktadır. ‘Ölümsüz Savaşçı’da denilen kabile Yamato bölgesine yerleşmiştir. Asya kıtası na bir çok seferler düzenleyen bu savaşçıların başında bulunan İmparator Keiko ‘Shogun’ unvanını alan ilk Samuray olmuştur.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.