‘Scorpions’un Şefi Michael Schenker’in Konseri Garaj’da
3 Mayıs 2013 Cuma - 13:03     2.150 kez okundu.    
‘Scorpions’un Şefi Michael Schenker’in Konseri Garaj’da

‘Scorpions’un Şefi Michael Schenker’in Konseri Garaj’da

Ünlü Alman grup Scorpions’un kurucularından Michael Schenker 19 Mayıs 2013 Pazar saat 19:00’da Garaj İstanbul’daki konserinde rock severlerle bir araya gelecek.

Ağabeyi Rudolf Schenker’le birlikte efsane grup ‘Scorpions’u kuran Michael Schenker, gruptan ayrıldıktan sonra ‘Deep Purple’dan gelen ısrarlı tekliflere rağmen kendi grubu ‘UFO’yu kurmuştur. Michael Schenker, yüzlerce albüm ve hitlerden sonra UFO’dan ayrılarak solo konser çalışmalarına başlamıştır. Asi ruhu, gitardaki ve müziğindeki süratiyle tanınan ünlü müzisyen UFO grubu dönemine ‘Doctor Doctor’, ‘Lights Out’ gibi hit parçalarıyla bir çok rock grubuna ilham kaynağı olmuştur. Scorpions grubu Almanya’nın Hannover kentinde 1965 yılında hard rock grubu olarak kurulmuştur. 45 yıl zirvede kalan grup 2010 yılında veda turnesine çıkarak dağıldıklarını ilan etmişler ancak karardan kısa bir süre vazgeçmişlerdir. Almanya’da bulunan Aşağı Saksonya bölgesi nin başkenti olan Hannover, geniş yeşil alanları ve parklarıyla Almanya’nın en büyük fuar şehirlerindendir. II. Dünya Savaşı’nda önemli hasar gören kentin tarihi yerleri azalmıştır. Ortaçağ’da nehir kenarına kurulan şehir ‘Honovere’ yani ‘yüksek kıyı’ anlamına gelmektedir. Balıkçıların ve salcıların yaşadığı küçük bir kasaba olan Hannover, ticaret yollarının kesiştiği bir bölge olarak nehir taşımacılığında önem kazanmıştır. İkinci Dünya Savaşı’nda hava saldırılarına maruz kalan kentte 6500 insan hayatını kaybetmiştir. Hava saldırıları sırasında yerle bir edilen sanayii tesisleri, fabrikalar, mesken alanları ile kent harap hale gelmiştir. Savaş sonrası Britanya İmparatorluğu sınırları içinde kalan Hannover, 1946 yılında Almanya Federasyonu’na dahil olmuştur. Bol yağış alan bölgenin iklimi kış aylarında sıfır derece nin altına düşmemektedir. 1946 yılından sonra imar edilen şehirde hızlı trenler, şehirlerarası, eyaletler arası trenler ve banliyö trenleri bulunmaktadır. Şehir içi hafif raylı sistem ve metro hattı şehir içi ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Almanya’nın 9.büyük havaalanı Hannover’dedir. Hizmet ve ticaret kenti olan Hannover’de otomotiv, sağlık, iletişim, enerji, bilişim sektörleri gelişmiştir. Ünlü matematikçi, bilim adamı, filozof Gottfried Wilhelm Leibniz bu kentte yaşamının bir dönemini geçirmiş ve burada vefat etmiştir. Leipzig’li bir üniversite öğretim üyesinin oğlu olan Leibniz, henüz 8 yaşındayken Latince öğrenmiştir. 12 yaşına geldiğinde Yunanca’ya başlayan Leibniz 15 yaşındayken Leipzig Üniversitesi’ne girmiştir. 25 yaşına geldiğinde yayınlanmış bir çok bilim eserleri olan ünlü bilim adamı Isaac Newton’la birlikte ‘Calculus’ Temel Teoremi’nin babalarından sayılmaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.