‘Velvet Villains Vestival’ Küçükçiftlikpark’ta Başlıyor !
25 Ağustos 2013 Pazar - 10:01     1.782 kez okundu.    
‘Velvet Villains Vestival’ Küçükçiftlikpark’ta Başlıyor !

‘Velvet Villains Vestival’ Küçükçiftlikpark’ta Başlıyor !

Dünyaca tanınış rap, soul, R&B grup ve solistlerinin yer aldığı ‘Velvet Villains Vestival’ 30- 31 Ağustos 2013 tarihlerinde Maçka Küçükçiftlikpark’ta gerçekleşecek.

50 Cent, Ne- Yo, Inna, Akon, Lmfao, Far East Movement ve Londra, Paris, Jakarta, Amsterdam ve Sarajevo’dan ünlü DJ’lerin katılacağı festival iki gün boyunca şehre renk ve hareket katacak. Curtis James Jackson III olarak ta bilinen 50 Cent, 2000’li yıllardan itibaren en çok satan sanatçılar arasında yer almaktadır. New York’ta bir mahallede çok zor zor koşullar altında büyüyen Jackson, 8 yaşında annesini kaybettikten sonra babaannesinin yanında büyümüştür. Lise yıllarında başını sık sık belaya sokan ve zaman zaman hapse giren Jackson henüz 21 yaşında iken bir erkek çocuk sahibi olmuştur. Hatırı sayılır bir servetin sahibi olan 50 Cent’in 13 yaşındaki oğlu Marquise, babasının çocukluk yıllarına hiç benzemeyen bir yaşam sürmektedir. Tanınmış bir prodüktör tarafından keşfedilen sanatçı Columbia Records’la yaptığı anlaşmadan kısa bir süre sonra uğradığı saldırıda yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır. Bu olay üzerine anlaşmayı fesheden prodüksiyon firması 50 Cent’in albümünü çıkartmama kararı almıştır. Azmini asla yitirmeden çalışmaya devam eden 50 Cent, cd’sini beğeniyle dinleyen ünlü Eminem’le bir anlaşma yapmıştır. Kontrat karşılığı 1.000.000 dolar para alan 50 Cent, ilk albümü olan ‘Get Rich or Die Tryin’ albümünden sonra Forbes dergisinin belirlediği sıralamaya göre Jay-Z ve Eminem’i listelerde 3.sıralara iterek birinci olmuş ve dergi tarafından ‘En Zengin Hip- Hopçı’ seçilmiştir. ‘Velvet Villains Vestival’in konuklarından DJ Goodgrip, Jakarta’dan ülkemize konuk olmaktadır. Jakarta (Cakarta), Endonezya’nın başkentidir. Güneydoğu Asya’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Jakarta ismi Sanskritçe’de ‘zafer’ anlamına gelmektedir. 4.yüzyıldan itibaren önemli bir liman kenti olan Jakarta, Hollanda’nın sömürgesi olan Endonezya’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra  bağımsızlığını ilan etmesiyle başkent olmuştur. Endonezya Cumhuriyeti, dünyanın en kalabalık 4. ülkesidir. Ülke Çin ve Hindistan’la yaptıkları ticaret nedeniyle önem taşımaktadır.  İlk çağlardan beri farklı kültür ve din ve politik sistemleri özümseyen ülkede Hindu ve Budist krallıklar kurulmuştur. Doğal kaynaklarının bolluğu nedeniyle yabancı güçlerin etkisinde kalan Endonezya’ya gelen Müslüman tüccarlar İslamiyeti ülkeye getirmişlerdir. Birçok irili ufaklı ada takımı na sahip olan Endonezya adeta etnik gruplar ülkesidir. ‘Çoklukta Birlik’ sloganı ile farklı din, ırk ve dillerin bir araya gelmesiyle oluşan ortak bir kimliğe sahiptirler. Doğal kaynaklar ın zenginliği, biyo çeşitlilik ve halen el değmemiş doğal güzelliklere sahip olmasına rağmen ülkede fakirlik yaygın durumdadır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.