‘Ye-Ye’ kızı İstanbul’da!
15 Ekim 2009 Perşembe - 14:54     3.503 kez okundu.    
‘Ye-Ye’ kızı İstanbul’da!

Ye ye kızı İstanbul’da!

60’lı yıllardan itibaren Ye-ye akımıyla tüm dünyayı kendine hayran bırakan, Johnny Holiday ile olan evliliğinden moda yaratan giyinişine, dillere destan güzelliğinden dönemin lolita’sı sayılmasına, evet, Fransızların güzel pop yıldızı Sylvie Vartan dan söz ediyoruz. Çok tabii olarak yeni jenerasyonun isminden bile haberi olmayabilir ama biz 60 kuşağının, içini cıvıl cıvıl eden bir gençlik hatırası Vartan.. Sylvie Vartan 26 Ekim Pazartesi günü Türker İnanoğlu Maslak Show Center da (TIM), klasik deyimle Erkan Özerman ın 50.Meslek Yaşamının şerefine (ya da yarı Türkçe, yarı İngilizce 50.Yılda Show Business) konser verecek. Tabii yine organizasyona bizzat Erkan Özerman kendi imzasını atacak.
Ye-ye tarzını bilmeyenlere şöyle bir kısa özgeçmiş yapalım: 60’lı yıllarda başlayan akım, 16- 17 yaşlarındaki masum yüzlü ve seksi genç kızlarımızın kendilerini ifade ettiği müziği ve öncü adını ‘Lolita’ filminden alan Sylvie Vartan sahnede.. Masum kızların, oyuncak bebeklerini ellerinden atarak, gençliğin en çılgın, en deli zamanlarına yürüyüşünü ‘Jolie Poupee’ isimli şarkısıyla anlatan sahne gücü, orkestrası, müziği ve şovuyla ve hit albümleriyle güzel yıldız Sylvie Vartan genç, yaşlı tüm kuşakların sevgilisi olmuştur.’Jolie poupee’ nin ardından hit olan albüm ve eserlerden; Cette Lettre la, İrresistiblement, 70 ‘li yıllarda ‘Qu’est-ce qui fait pleurer les blondes? İsimli cover yapıtı, Dancing Star isimli TV programı, eşi Johnny Holiday’le ikili verdiği konser ve yaptığı albümler ve daha sayısız birçok çalışma ile yıldızlara erişmiştir. 2005 yılında Dünya Sağlık Örgütünce Anne ve Çocuk Sağlığı İyi Niyet Elçisi seçilen sanatçı,3 ay önce eşi Johnny Holiday’le ‘State de France’ da büyük bir konser vermiş ve 300 bin seyirciyle bir araya gelerek, ününden, performansından ve müziğinden bir şey kaybetmediğini yıllara rağmen ispatlamıştır. Sanatçı Sony Music ten çıkaracağı, ve gelmiş, geçmiş en iyi şarkılarından oluşan bir albümle yeniden dünyaya seslenecek. Sanatçının 26 Ekim’deki konserini, tarih kokan bu şaheseri kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.