13.Tuborg Rock Station Festivali
24 Eylül 2010 Cuma - 11:23     2.180 kez okundu.    
13.Tuborg Rock Station Festivali

13.Tuborg Rock Station Festivali

1997 yılından bu yana sürekli olarak gerçekleştirilen müzik festivallerinden Tuborg Rock Festivali’nin 13.üncüsü 1- 2 Ekim 2010 Cuma ve Cumartesi günü Ankara’da ODTÜ karşışındaki bir alışveriş merkezinde gerçekleşecek.

Festivalin ilk günü Genç Rock’çılar için Rock Station Amatör Albümler yarışması yapılacak. Yarışmadan başarıyla ayrılan gruba Retro Stüdyolarında bir albüm yapma fırsatı sağlanacak. Yarışmaya başvurular sürmekte olup, ön elemede finale kalan 10 grup 1 Ekim Cuma günü dev sahnede jüri ve seyirci karşısında yarışacaklar. 2 Ekim 2010 Cumartesi günü saat 12:30’da festival kapılarını tüm rockseverlere açıyor. Festival konukları Moğollar, Erkin Koray, Black Tooth, Whisky, Akademik Uyarı, Keti, Richter, None Shall Return grupları sahnedeki yerlerini alacaklar. Festivalin son konserini yine Erkin Koray ve orkestrası yapacak. Ülkemiz bu seneki rock festivallerinde birçok yabancı rock müziği starlarını misafir etti. Tuborg Rock Festivali’nin amacı ise yerli rock starlarımıza ve başarılı, gelecek vaat eden yeni rock gruplarımıza da yer vermek ve onları dinleme ve tanıma fırsatı sunmaktı. 12 yılını devirmiş tecrübeli bir rock festivali organizasyonuna desteklerin rockseverler tarafından gerçekleşmesi de festivali organize edenlerin gurur kaynağı oluyor. Rock müziği 20.yüzyıl ortalarında doğmuş elektrogitar, bateri, bas gitar gibi çalgılarla icra edilen popüler bir müzik türüdür. Org yada piyano rock orkestraları nda sıkça görülse de nefesli enstrümanlar a pek sık rastlanmamaktadır. Rock müzik bir grup çalışmasıdır. Vokalisti tek olsa da rock müzik tamamen bir orkestral bütünlüğün eseridir. 1950’li yılların başlarında akım olma yolunda ilerleyen bu müzik türü günümüze kadar kendi içinde de türlere bölünerek gelmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.