20. İstanbul Caz Festivali Etkinlik Programı Açıklandı !
16 Nisan 2013 Salı - 17:54     1.386 kez okundu.    
20. İstanbul Caz Festivali Etkinlik Programı Açıklandı !

20. İstanbul Caz Festivali Etkinlik Programı Açıklandı !

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV )’nin Garanti Bankası’nın maddi desteğiyle düzenlediği 20. İstanbul Caz Festivali 2- 18 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Rock’dan, modern caz’a, folk’tan dünya müziklerine uzanan yelpazede İstanbul’un tarihi, doğa ve deniz manzaralı konser mekanlarında etkinliklerini sunacaklar. Festival 14 ayrı mekanda 400 kadar yerli- yabancı müzisyeni 40’ı aşkın konserde konuk edecek. Geçtiğimiz günlerde Salon İKSV’de bir basın toplantısı düzenlenerek festival programı tanıtıldı. Festival organizasyonları için belirlenen konser mekanları arasında İstanbul Modern, Haliç Kongre Merkezi, Arkeoloji Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Salon İKSV, Sabancı Üniversitesi, Almanya Sefareti’nin Tarabya (Yazlık) Rezidansı, İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi, Avusturya Başkonsolosluğu- Avusturya Kültür Ofisi, Yıldız Sarayı’ndaki Has Bahçe, Rahmi Koç Müzesi, Küçük Çiftlik Parkı, Feriye Lokantası’nı sayabiliriz. UNESCO ve Thelonius Monk Caz Enstitüsü bu yıl dünyada ilkini ilan ederek düzenlediği ‘30 Nisan Uluslararası Caz Günü’ kutlamalarını İstanbul’da gerçekleştirecek. ‘Uluslararası Caz Günü’ 30 Nisan 2013 Salı günü Aya İrini Müzesi’nde gerçekleşecek çeşitli konserler, söyleşiler, konferanslar, caz vokal atölyesi ve film gösterileri ile ABD Dış İşleri Bakanlığı ve UNESCO’nun internet sitelerinden canlı olarak yayınlanacak. İstanbul Caz Festivali’nde ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülleri bu yıl caz üstadı ve orkestra şefi Durul Gence ve Türkiye’deki ilk caz kulübünü açan, ağız armonikası ustası Hasan Kocamaz’a takdim edilecek. Ödüller 1 Temmuz 2013 günü festivalin açılış konserinin de gerçekleşeceği Avusturya Başkonsolosluğu- Avusturya Kültür Ofisi’nde sahiplerine sunulacak. Açılış konserinde 2007 yılında bir araya gelen Türkiye’nin en genç caz müzisyenlerinin kurduğu ‘Four in the Pocket’ grubu festivalin geçen 20 yılından oluşturdukları repertuarla sahne alacaklar. Grupta Elif Çağlar (vokal), Çağrı Sertel (piyano, Alp Ersönmez (bas gitar), Mert Önal (bateri), Taygun Sözen (saksafon) yer alacak. 20. İstanbul Caz Festivali sponsoru  olan Garanti Bankası dışında festivale destek veren firmalar da bulunmaktadır. Bu firmalar arasında  Matraş, Merck İlaç, Amplio Emlak, Sompo Japan Sigorta, Pirelli, DHL Express, Vodafon İstanbul, Coca- Cola, Vodafon Free Zone’u sayabiliriz. Festivalde yer alan konserler Fransız Kültür Merkezi, Hollanda Kraliyet İstanbul Başkonsolosluğu, Norveç Kraliyet Büyükelçiliği, İtalyan Kültür Merkezi ve ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nun da destekleriyle gerçekleşmektedir. Tünel Şenliği ise Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılacak. Garanti Bankası’nın sponsorluğunda 2 Temmuz 2013’te konser vermek için gelecek olan ünlü vokal Alicia Keys saat 21:00’de Küçük Çiftlik Parkı’nda ülkemizdeki ilk konserini gerçekleştirecek.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.