2010 MTV Ödülleri’nde Rekor
8 Ağustos 2010 Pazar - 10:00     2.369 kez okundu.    
2010 MTV Ödülleri’nde Rekor

2010 MTV Ödülleri’nde Rekor

1984 yılından bu yana MTV tarafından en iyi video müzik çalışmalarını ödüllendirmek için gerçekleştirilen MTV Müzik Ödülleri Organizasyonu bu yıl 12 Eylül 2010 gecesi Los Angeles’ta MTV’den canlı olarak yayınlanacak.

Seçmeleri 3 Ağustos’ta tamamlanan ilginç ödüller ve rekorlara imza atan sanatçıların bu gurur gecesinde merakla beklediği ödüllere bir ilk damgasını vurdu. MTV Ödülleri sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre 26 yıldır düzenlenen video müzik ödüllerinin tarihinde 13 ayrı dalda ödüle aday gösterilen sanatçı Lady Gaga oldu. Sanatçı ‘Bad Romance’ videosuyla ‘En İyi Kadın Sanatçı’, ‘En İyi Pop Videosu’, ‘Yılın En İyi Videosu’, ‘Yılın En İyi Dans Videosu’ gibi toplam 13 dalda aday gösterilmesi hususunda haklı gururu ve büyük hayran kitlesini de arkasına alarak oldukça iddialı yanıtlar veriyor. Marjinal kimliği ve sıra dışı sound’uyla 7’den, 70’e ciddi bir hayran kitlesine sahip olan sanatçı bu yıl MTV Müzik Video Ödülleri tarihine geçerek önemli bir rekor kırdı. 1986 yılında ABD’de dünyaya gelen sanatçının asıl adı Stefani Joanne Angelina Germanotta. Kısaca Lady Gaga sahne adıyla müzik dünyasına hızlı giriş yapan sanatçı başarı grafiğini kısa zamanda yükseltti. New York’ta bir rock bar sahnesinde başlayan müzik yolculuğu yapımcıların müzikal ve vokal yeteneğini keşfetmesiyle devam etti. 2008 yılında gerçekleştirdiği ilk albümle Avrupa ve Amerika’da liste başı oldu. Aynı albümle 6 kez Grammy ödülüne aday gösterilen Lady Gaga 2009 yılında ikinci albümü ile ikinci dünya turnesinin yolunu tuttu. Freddy Mercury, David Bowie, Michael Jackson, Madonna gibi dünyanın bir numaralı pop ve rock sanatçılarını örnek aldığını belirten sanatçı Forbes dergisinin açıklamasına göre dünyanın en etkili 100 ünlüsünün arasında yer alıyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.