2011 Grammy’siyle Dee Dee Konseri
10 Mart 2011 Perşembe - 12:19     2.645 kez okundu.    
2011 Grammy’siyle Dee Dee Konseri

2011 Grammy’siyle Dee Dee Konseri

Klasik Caz standartlarını sıra dışı yorumu ve üstün tekniğiyle yorumlayan günümüzün en üstün caz vokalleri nden Dee Dee Bridgewater 10 Mart 2011 Perşembe akşamı saat 20:00’de CRR’de bir konser gerçekleştirecek.

 2011 Grammy ödüllerinde 13 Şubat’ta ‘En İyi Caz Vokal Albümü’ ödülüne layık görülen sanatçı ‘To Billie With Love From Dee’ albümüyle bir dünya turnesine çıktı. Tam bir şölen ve kutlama niteliğinde olan gerçekleşecek konser İstanbul’lu müzikseverlere hem neşeli, hem de kaliteli müzik dolu bir akşam yaşatacak. Kırk yıllık başarılı bir müzik kariyerine sahip olan sanatçı bu albümünü 44 yaşında iken elim bir trafik kazası sonucu hayatını yitiren caz sanatçısı Billy Holiday’in anısına ithaf etti.  1997 yılında ünlü caz şarkıcısı Ella Fitzgerald’ın hatırasına yaptığı ‘Dear Ella’ albümü kendisine iki Grammy ödülü birden getirdi.  27 Mayıs 1950 yılında Amerika’da Tenessee eyaletinde dünyaya gelen Dee Dee Bridgewater 16 yaşındayken rock ve R&B müziğiyle profesyonel hayata giren sanatçı caz müziğine gönül verdi. Uzun yıllar pop sanatçısı olarak tanınan Dee Dee 18 yaşına  geldiğinde Michigan State Üniversitesi’ne girerek saksafon sanatçısı Andy Courtridge’le çalışmaya başladı. 1969 yılında İllinois Üniversitesi’nin caz orkestrasının şefi John Garvey tarafından fark edilen sanatçı okul orkestrasının solisti oldu. 1970 yılında evlenip New York’a yerleşen sanatçı 1971 yılında ismini Amerika’da duyurmaya başladı.  Dünya turmeleri, albümler, ödüllerle dolu müzik yaşaımını başarıyla devam ettiren sanatçı en son 2002 yılında İstanbul’da konser verdi.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.