2011 Uluslar arası Ankara Müzik Festivali
20 Mart 2011 Pazar - 10:37     2.658 kez okundu.    
2011 Uluslar arası Ankara Müzik Festivali

2011 Uluslar arası Ankara Müzik Festivali

Geleneksel her yıl Nisan ayında başkentli müzikseverleri buluşturan ve 14 ülkeden farklı müzisyenleri bir araya toplayan Uluslar arası Ankara Müzik Festivali 04- 30 Nisan 2011 tarihleri arasında 482 sanatçı konuğu ağırlayacak.

Caz’dan, pop’a, bando’dan, senfonik müziğe çeşitli konserlerle dolu etkinlik M.E.B Şura Salonu, Ankara Resim Heykel Müzesi, Çankaya Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde gerçekleşecek. Festival Almanya, Amerika, İsrail, Büyükelçiliği, Ankara- Fransız ve İtalyan Kültür Merkezi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ankara Devlet Opera ve Balesi, Hacettepe, Başkent ve Bilkent Üniversitesi, Eskişehir ve Çankaya Belediyesi, Ankara Valiliği, Milli Eğitim Bakanlığı desteği ve Boeing Company, Tepe İnşaat, AGE İnşaat, Halk Bankası, TCMB, Nurol, Gama, Holding, Aydıner İnşaat, Sabancı Vakfı, Yüksel Emirtan ve Bankpozitif sponsorluğunda gerçekleşecek. Festivale katkıda bulunacak önemli müzik toplulukları arasında şef Gürer Aykal yönetiminde Borusan Quartet, Eskişehir Senfoni Orkestrası, Bilken Senfoni Orkestrası, Hacettepe Senfoni Orkestrası yer alacaklar. Festivalde yer alan yabancı sanatçılar arasında mizah yüklü müzik anlayışıyla Moz-Art, Polonyalı çağdaş müzisyen The Lutolawski Quartet, İtalyan halk şarkıcısı Pilar, marimba ritmi virtüozu Ziv Eithan, Fransız piyanist Cedric Tiberghien, İrlandalı Jazzing Flamenco topluluğu ve daha birçok sürpriz sanatçı festival sahnesinde Ankaralı müzikseverler için hazır bulunacaklar. Zengin repertuarlar ve dallarında en başarılı müzisyenlerin yer alacağı festivali Ankara’dan tüm Türkiye ve dünya keyifle takip edecek.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.