2013 Uluslar arası Klasik Müzik Ödülleri Milano’da
11 Kasım 2012 Pazar - 11:16     2.542 kez okundu.    
2013 Uluslar arası Klasik Müzik Ödülleri Milano’da

2013 Uluslar arası Klasik Müzik Ödülleri Milano’da

Uluslar arası Klasik Müzik Ödülleri- International Classical Music Awards (ICMA) 18 Mart 2013 tarihinde Gala Konseri ve Ödül törenleriyle Milano’da gerçekleşecek.

ICMA ödüllerine katılmak için jüriden en az iki üyenin esere ve sanatçıya onay vermesi gerekiyor. Klasik müzik tarzında en prestijli ödüllerden biri olan ICMA’da ülkemizden bir jüri üyesi de bulunuyor. Radyocu, klasik müzik yazarı ve Andante Müzik Dergisi editörü olan Bali, Milano’da Mart 2013’te gerçekleşecek Uluslar arası Klasik Müzik ödüllerine jüri üyesi olarak gidecek. Milano, Kuzey İtalya’da Lombardiya bölgesinde yer alır. Roma şehrinden sonra İtalya’nın ikinci büyük nüfuslu bölgesidir. Nüfus bakımından 7.400.000 kişi ile Avrupa’nın da en geniş yüzölçümü olan ilidir. Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden olan Milano’ya moda ve otomotiv sektörü önemli gelir kaynakları sağlamaktadır. Şehir merkezinde bulunan dünyanın en büyük Gotik tarzda inşa edilmiş katedrali, ünlü Scala Tiyatrosu Milano’da bulunmaktadır. Otomobil yarışları parkuru Expo 2015’te dünyanın çeşitli ülkelerşnden gelen otomobil yarışçılarına ev sahipliği yapacaktır. AC Milan, İnter Milan İtalya’nın en büyük spor klüpleri olarak Milano şehrine aittir. Milano- Torino şehirleri arasında hızlı tren (Eurostar) çalışsa da kentteki hatların çok eski olmasından dolayı diğer Avrupa ülkelerinin aksine daha yavaş çalışmaktadır. Yenileme çalışmaları bitince Milano- Bologna bölgesi arası bir saat uzaklığa düşecektir. Milano, Lombardiya bölgesi nin başkenti olarak konservatuarlar, sanat akademileri, operalar, tiyatrolar, sanat galerileri, kütüphaneler açısından zengin bir merkezdir. Şehir, Po nehrinin Alp Dağlarından inen çayların yakınında kurulmuştur. MÖ 222’de Roma İmparatorluğu’nun işgali ardından şehir her alanda hızla gelişmiştir. Milano, İtalya’nın demiryolları ağı bakımından en zengin şehridir. Beş büyük tren garına sahip şehrin tramvay hatları ise 1928’den bu yana tek bir aksama yaşanmadan çalışmasını sürdürmektedir. Şehrin 39 üniversitesi ve 44 fakültesi mevcuttur. Tarihin estetik ve artistik yansımalarının çok olduğu kent sakinleri modern kent planı ile düzenlenmiş alt yapısıyla da gurur duymaktadır. Milano’nun  kardeş şehirleri ülkemizden Samsun ve Eskişehir’dir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.