24.Yılında ‘ENKA’da Tempo ve Allegro’ Sanat Buluşmaları
2 Kasım 2012 Cuma - 11:50     2.454 kez okundu.    
24.Yılında ‘ENKA’da Tempo ve Allegro’ Sanat Buluşmaları

24.Yılında ‘ENKA’da Tempo ve Allegro’ Sanat Buluşmaları

Müzikal etkinliklerin gerçekleştiği ENKA İbrahim Betil Oditoryumu, 13 Kasım – 18 Aralık 2012 tarihleri arasında birbirinden renkli sanatçılar ve yüksek müzikaliteyle bezenmiş etkinlikler çerçevesinde müzik severleri ağırlayacak.

ENKA Sanat Etkinliklerinin 24.yıl programında ilk akşam Cem Mansur şefliğinde Anadolu Senfoni Orkestrası ‘Lizst Akşamı’ konserini gerçekleştirecekler. Konserin solisti Gökhan Aybulus’un renk katacağı etkinlik programında İdil Biret piyano resitali, ünlü arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu şefliğinde Cafe Tango da sıcak latin rüzgarları, ilginç tarzı, farklı müziğiyle Nil Karaibrahimgil, viyolonsel ve piyano ikilisi Emine Serdaroğlu, Dilbağ Tokay konseri yer alıyor. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’de ENKA Sanat Etkinlikleri’nde bir müzikli oyunla sahne alacaklar. Grubun sahneleyeceği ‘Wolfgang ve Lorenzo’ ile ENKA 24.yıl etkinliklerine veda ediyor. Bu yıl ki etkinliklerinde her yıl olduğu gibi çocukları da unutmayan ENKA, bir BT Müzik Evi çalışması olan ‘Dansa Davet’ ve Bay Majör’le Neşeli Pazarlar’ı sahneye koyuyor. ENKA, 1957 yılında işadamı Şarık Tara ve Sadi Gülçelik tarafından İstanbul’da limited şirket olarak kuruldu. Hızla gelişen ve ülke ekonomisine önemli katkıları olan firma birçok insana da iş kapıları açtı. Fabrikalar, limanlar, hububat siloları, yollar, köprüler, iskeleler inşa eden firma 1960 yılında plastik, kağıt ve kamyon fabrikaları açmıştır. 1967 yılında anonim şirket olarak iş hayatına devam eden ENKA, 70’li yıllarda Termal Elektrik Santrali projesiyle büyüme ivmesini arttırdı. Türkiye’de önemli projelerin altına imza atan firma Boğaziçi Köprüsü’ne ulaşım yolları, İskenderun Demir Çelik Fabrikası hammadde işlem istasyonları, kok fırınları, yüksek fırınlar ve hadde fabrikası gibi devasa inşaatlar yaptı. Türkiye’deki tecrübeleri yurtdışına taşıyan ENKA, 1978 yılında Libya’da Çimento fabrikası, Suudi Arabistan’da Cidde ve Riyad’da Kireç fabrikaları kurdu.  Günümüze kadar hiç durmadan büyük inşaat projelerinde yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarını yürüten ENKA grubu 24 yıldır sanata ve müziğe de katkılarını esirgemedi.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.