27. Ankara Müzik Festivali Başlıyor.
25 Mart 2010 Perşembe - 13:14     2.411 kez okundu.    
27. Ankara Müzik Festivali Başlıyor.

27. Ankara Müzik Festivali Başlıyor.
Başkent Ankara’da 26. yılını dolduran adeta bir bahar şenliği haline gelen 27. Ankara Müzik Festivali hazırlıkları tamamlanmak üzere. Nisan ayını dolu dolu bir müzikal şenliğe dönüştürecek festival müziğin her türüne yer verecek.

5 – 30 Nisan 2010 tarihleri arasında Ankara’da bulunan 7 konser salonunda Türk müzisyenlerin dışında Avrupa ve Asya ülkelerinden festivale katılan 350 sanatçının nadide tınıları yankılanacak. Ankara Müzik Festivali, Avrupa Festivaller Birliği üyesi olarak Uluslar arası Dünya Gençlik Müzik Örgütü ve Avrupa Yayın Festivali kapsamında ve de bu yapılanmaların çatısı altında 7 etkinlik gerçekleştireceklerdir. Hacettepe Senfoni Orkestrası şef Erol Erdinç, Orkestra Akademik Başkent, Bilkent Senfoni Orkestrası şef Klaus Weise, Hande Dalkılıç ve Rüya Taner ile dört el Piyano Resitali, Club For Five Vokal Topluluğu, Sabina Hasicke Dans Gösterisi, Şefika Kutluer Sihirli Flüt Resitali, İnce Saz, Fransız Barok Orkestrası, Terem Quartet, Emirhan Tuğa klarnet, Yuko Tada piyano, bariton Sedat Öztoprak, Selman Ada piyano konserleri, Devinimler, Türkiye Polifonik Korolar Derneği Korosu özel çalışmaları ve daha adını sayamadığımız birbirinden değerli dünya müzisyenleriyle 27.Ankara Müzik Festivali Nisan ayında sanatın güneşiyle Ankara’dan ışıldayacak.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.