3. Hisar Okulları Liseler Arası Müzik Yarışması Başlıyor !
26 Şubat 2014 Çarşamba - 08:30     1.761 kez okundu.    
3. Hisar Okulları Liseler Arası Müzik Yarışması Başlıyor !

3. Hisar Okulları Liseler Arası Müzik Yarışması Başlıyor !

Hisar Okulları’nın düzenlediği İstanbul’daki tüm liseler için liseler arası şarkı yarışması üçüncü yılında başvuruları 14 Mart 2014 Cuma’ya kadar devam edecek.

Ön elemelerden geçen adaylar 21 Mart 2014 Cuma günü açıklanacak. Adayların canlı performansları 29 Mart 2014 Cumartesi günü final gecesinde 22 finalistin katılımıyla gerçekleşecek. Hisar Okulları’nın düzenlediği Liseler Arası Müzik Yarışması’nın başlıca amacı yarışmacı öğrencilere kaliteli bir ortam sağlayarak müzik yapmalarını sağlamak, yaratıcılıklarını destekleyerek, profesyonel ve akademik yönelimlerde yanlarında olmayı sağlamaktır. Profesyonel müzisyenlerden oluşan jüri üyeleri yarışmada başarı derecelerine sahip öğrencilerin müzik alanında gelişmelerini destekleyecek önemli mükafatlar sunacaklar. Yarışmanın şartname ve başvurularına ulaşmak isteyen müzisyen lise öğrencileri gecikmeden www.hisarokullarimuzikyarismasi.com adresinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Hisar Okulları kurucusu olan Hisar Eğitim Vakfı, 1970 yılında Robert Kolej mezunlarından bir grubun bir araya gelerek kurmuş olduğu eğitime gönüllü bir topluluktur. Çağdaş ve ileri eğitim sistemlerini okullarında uygulayarak kurdukları Hisar Eğitim Vakfı’nda kar yapma amacı gütmeden, hayır sahiplerinin tüm bağışlarını kamu hizmetleri ve yararına dönüştüren bir kurumdur. Hisar Okulları, Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Hisar Okulları’nın Toplum Hizmetleri Bölümü olarak faaliyet gösteren öğrencileri ‘Etkin Öğrenci, Etkin Yurttaş’ projesiyle European Council of Internatiaonal Schools (ECIS) tarafından önemli bir ödüle layık görülmüştür. Hisar Okulları öğrencileri 2010 yılında ‘Çocuğum Var, Haklarım Var’ projelerindeki başarıları nedeniyle ECIS- Peter Ustinov ödüllerine hak kazanmışlardır. Hisar Okulları, öğrencilerini güçlü akademik kadrosu ile güçlü kişilik gelişimi eğitim modelleri uygulayarak, üst düzey seviyede yabancı dile hakim olarak mezun etmektedir. Okul öncesi çocuklar için gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerinde öğrencilerin yaptıkları oyun materyalleri ihtiyaç içinde olduğunu tespit ettikleri Gaziantep Sarıkaya İlköğretim Okulu’na bağışlamışlardır. Yıllarca değişik ülkelerde okullar ziyaret eden ve okul alanında derin tecrübe ve bilgilere sahip olan Hisar Okulları Genel Direktörü David Cardenas, Hisar Okulları hakkındaki değerlendirmelerini şöyle kaleme almıştır: ‘Yıllarca bir çok ülkede bir çok okul ziyaret ettim. İyi bir okulun neye benzemesi gerektiğini gayet iyi öğrendim. İyi bir okulun kendine has bir havası vardır. Okul ortamı ndaki herkesin sahip olduğu o özel kimyayı hemen sezinlersiniz. Hisar Okulları’da böyle bir pozitif yapı ya sahip, misyonu son derece belirgin ve çok seçkin bir okuldur. İyi bir okulun ölçüsü daima iyi mezunlardır. Mezunlarının gelecek yaşam da ne yaptığı ve nereye gittiği önemlidir. Hisar’dan mezun Princeton, Boğaziçi, Columbia, Brown ve daha birçok üniversitelerden başarılı yüzü gülen, saygın, kibar ve başarılı bir çok genci tanımakta gurur duydum’

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.