3 Kıtadan 3 Cazcı’nın Konseri
12 Kasım 2009 Perşembe - 17:21     2.839 kez okundu.    
3 Kıtadan 3 Cazcı’nın Konseri

3 Kıtadan 3 Cazcı’nın Konseri
Jean- François ‘Jef’ Giansily (1980) İstanbul’da yaşayan bir Fransız müzik öğretmeni. Halen Fransız Kültür Derneği’ne bağlı İstanbul Fransız Müzik

Okulu ’nda Piyano ve Armoni eğitimleri veriyor. Geçen sene ‘Sketches’ adlı bir albüm çıkararak, kendi bestelerinden oluşan ve caz da dahil çeşitli müzik türlerinin doğaçlamalarına dayalı bir çalışma yaptı. Ünlü Fransız Caz ustası Martial Solal’den çok etkilendiğini belirten sanatçı albümünde Solal bestelerine de yer verdi. Matthew Hall (1975) Richmond’da doğan sanatçı bir kontrbasçı. Commonwealth Üniversitesi’ni bitiren sanatçı senfoni ve oda orkestralarında, bigband ve caz orkestralarında önemli müzisyenlerle çalışmış Jimmy Cobb ve Matt Wilson’la, trompet ustamız ve gururumuz İmer Demirer ’in albümünde, Brian Jones Gitar dörtlü’sünde, The tommy Dorsey orkestrasıyla yaptığı çalışmalar kariyerinin en başında yer alıyor. Emre Kartarı (1975) 10 yaşında müziğe başlayan sanatçı New York Üniversitesi’nde hocası Howard Curtis ile perküsyon eğitimi alarak master programı nı başarıyla tamamlamıştır. Çalıştığı önemli müzisyenler arasında Charlie Byrd, Jim McNeely, Vic Juriz, Ron McClure gibi isimleri sayabiliriz. Anxiety ve Origin adını taşıyan albümleri ülkemizde de satışa sunulmaktadır. Kartarı 2003 yılında Barney Josephson ödülü alarak yeni başarılara imza atmıştır. Bu üç önemli sanatçı 14 Kasım’da Notre Dame de Sion Lisesi Konser salonunda bir araya gelerek caz tutkularının doruğunda yepyeni ezgi ve ritmlerle müzikseverlere büyük bir keyif yaşatacaklar.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.