İtalyan Metal Konseri
22 Eylül 2010 Çarşamba - 10:34     2.431 kez okundu.    
İtalyan Metal Konseri

İtalyan Metal Konseri

İtalyan Metal Müziğinin ünlü gruplarından Theatres Des Vampires 23 Ekim 2010 Cumartesi günü İstanbul’da büyük hayran kitlesiyle bir araya gelecek.

Rock ve Metal dünyasının ardından övgüyle söz ettiği grubun son albümü‘Moonlight Waltz’ ın bu yıl sonunda çıkışı ise sabırsızlıkla bekleniyor. Daha önce çıkardıkları ‘Nightbreed of Macabria’, ‘Plaesure and Pain’, ‘Anima Noir’ isimli albümleri ile liste başı yapan grup bu yıl İstanbul’da OldSchool Rock Bar’da eski ve yeni albümler inden şarkılarla konserini gerçekleştirecek. İtalya, Güney Avrupa’da bulunan bir yarımada ülkesidir. Akdeniz’de yer alan iki büyük ada Sicilya ve Sardunya adaları da İtalya topraklarına aittir. Yüzyıllar boyu başka uygarlıklara da ev sahipliği yapan İtalya’da Etrüskler, Antik Romalılar önemli eserler bırakmış olup, Rönesans dönemi hareketleri de Toskana’da başlamıştır. İtalya’nın başkenti olan Roma uzun yıllar Avrupa’nın kültür ve sanat merkezi olmuş, barok üslubun doğuş merkezi olarak mimaride önemli eserler oluşturulmuştur. Katolik mezhebinin merkezi olan İtalya, günümüzde Cumhuriyet rejimiyle yönetilmektedir. İnsani gelişim istatistiklerinde yaşam kalitesi olarak dünyada sekizinci sırada yer alan İtalya, Avrupa Birliği’nin kurucu üyeleri arasında bulunmaktadır. İtalya adının ne anlama geldiği belirsizdir. Antik çağda Campania yöresinde yer alan bir kısım toplumun kullandığı dilden dolayı ‘Viteliu’ yani genç sığır (buzağı) anlamına gelen isimleri bulunmakta idi. İtalya yarımadasında antik ve jeolojik araştırmalarda 200 bin yıl önceye Yeni Taş Çağı’na dayanan hayat bulgularına rastlanmıştır. Tunç ve Demir çağına uygun kılıç, balta, hançer gibi aletler yapılan kazılarda ele geçmiş ve İtalya tarihi hakkında önemli bilgiler vermiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.