18.Aspendos Opera ve Bale Festivali Başlıyor
24 Mayıs 2011 Salı - 20:38     2.043 kez okundu.    
18.Aspendos Opera ve Bale Festivali Başlıyor

18.Aspendos Opera ve Bale Festivali Başlıyor

Avrupa Festivaller Birliği (EFA)’ne bağlı olarak 18.cisi düzenlenen Aspendos Uluslar arası Opera ve Bale Festivali 9 Haziran- 2 Temmuz 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivale bu yıl dünyanın en iyi senfoni orkestralarından Viyana Filarmoni ve dünyanın en ünlü orkestra şeflerinden Zubin Mehta ve solist Daniel Barenboim katılacak.

 21 Haziran 2011 Salı günü gerçekleşecek olan konsere 125 kişilik ekiple gelen orkestra yerli ve yabancı repertuarıyla müzikseverlere güzel anlar yaşatacaklar. Devlet Opera ve Balesi’ne bağlı altı müdürlüğünden oluşan sanatçı kadrosuyla ‘Barbaros’ dans ve müzikali, ‘Kuğu Gölü’ balesi eserleri de festivale renk katacak. 9 Haziran 2011 Perşembe günü ilk etkinlik İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin sunacağı Bizet’in Carmen operası olacak. 13 Haziran 2011 Pazartesi Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sunacağı  Cherubini’nin Medea operası nı, 16 Haziran 2011 Perşembe İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin sunacağı Verdi’nin Otello adlı opera eseri takip edecek. 20 Haziran 2011 Pazartesi günü ‘Barbaros’ Dans Drama gösterisi, 23 Haziran 2011 Çarşamba günü Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin sunacağı Mozart’ın ‘Saraydan Kız Kaçırma’ operası, 29 Haziran 2011 Çarşamba günü Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu Çaykovski’nin ‘Kuğu Gölü’ Balesi, 2 Temmuz 2011 Cumartesi günü Abay Kazakistan Akademik Devlet Opera ve Balesi’nin sahnelediği Puccini’nin Tosca’sı festival sahnesinde opera ve bale severler e muhteşem saatler yaşatacaklar.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.