Billboard Müzik Ödülleri Sahiplerine Sunuldu
22 Mayıs 2013 Çarşamba - 09:53     1.867 kez okundu.    
Billboard Müzik Ödülleri Sahiplerine Sunuldu

Billboard Müzik Ödülleri Sahiplerine Sunuldu

Amerika’da Las Vegas kentinde düzenlenen ABD Billboard Müzik Ödülleri gecesinde müziğin ‘En’leri belli oldu. ‘En İyi Country Sanatçısı’, ‘En İyi Kadın Sanatçı’ ve ‘En İyi Digital Şarkı Performansı’ dallarında 8 ödüle layık görülen

Taylor Swift, gecenin bol ödüllü sanatçılarından biriydi. Sunuculuğunu ünlü komedi ustası Tracy Morgan’ın görev aldığı gecede ‘En İyi Erkek Şarkıcı’ ödülüne Justin Bieber layık görüldü. ‘En İyi Yeni Şarkıcı’, ‘En İyi Grup’ dallarında One Direction grubu, ‘En İyi Elektronik Dans Şarkısı’ dalında Harlem Shake’le Baauer, ‘En İyi Dans Sanatçısı, En İyi Tur Şarkıcısı, En İyi Dans Albümü’ dallarında ise ödüle Madonna layık görüldü. Adele ‘21’le ‘En İyi Pop Albümü’ ödülüne sahip olurken Rihanna ‘En İyi R&B Albümü, En İyi R&B Şarkıcısı’ ödülünü aldı. Amerika’nın Nevada eyaletinde yer alan dünyanın önemli eğlence merkezlerinden biri olan Las Vegas kenti Mojave Çölü üzerinde kurulmuştur. 1900’lü yılların başına kadar çetelerin, mafyanın hüküm sürdüğü bir kent görünümünde olan Las Vegas’a en önemli hizmeti yine bir eski gangster yapmıştır. Bugsy Siegel adındaki eski gangster kente büyük bir kumar merkezi açarak kenti ilgi odağı haline getirmiştir. Şehir nüfus ve ekonomik gelişimini bu dönemde yaşamaya başlamıştır. Yazları 45 derecenin üzerinde olan çöl sıcaklıkları düşük nem nedeniyle fazla hissedilmemektedir. Las Vegas’taki ünlü oteller ve kumarhaneler dünyaca ünlü mimari yapıtlara benzetilerek inşa edilmiştir. İtalyan stilinde dekorasyonu olan Bellagio Otel’de yapılan havuz şovu en bilinenler arasındadır. Bu otellerde dünyanın ünlü şef aşçıları çalışmaktadır. Otelin sanat müzesinde ünlü ressam Monet’nin orijinal tabloları sergilenmektedir. Bellagio Otel’in bir başka özelliği de içerisinde bulunan görkemli bahçedir. Çiçeklerle bezenmiş otel bahçesinde her ay çiçek çeşitleri yenilenmektedir. Ünlü otel Holywood filmlerinden ‘Oceans Eleven’ ve ‘Oceans Twelve’ filmlerinin çekildiği bir kumarhane soygununun anlatıldığı yerdir. Ankara’daki dönen restorantlı 125 metrelik Atakule’ye mimari olarak benzeyen ancak iki katı uzunluğunda bulunan Stratosphere Otel’in casino bölümü en üst kattadır. New York’un ünlü yapılarına benzeyen New York New York Otel’in hızlı heyecanlı roller coaster (lunapark tren)’ı çok meşhurdur.  Las Vegas kentinin de içinde yer aldığı Nevada eyaleti ABD’nin Batı bölgesinde yer almaktadır. Baş kenti Carson City olan eyaletin ismi ‘karlarla kaplı dağlar’ anlamına gelmektedir. Gümüş madenlerinin zengin tarihi ve ekonomik katkısından dolayı ‘Silver State’ yani ‘Gümüş Eyalet’ olarak ta anılmaktadır. Eyalet 1848 yılında Amerika- Meksika Savaşı’ndan sonra Birleşik Devletler’e katılarak Utah bölgesine bağlanmıştır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.