A Cappella Şovu CRR’de
12 Şubat 2010 Cuma - 11:29     2.610 kez okundu.    
A Cappella Şovu CRR’de

A Cappella Şovu CRR’de

İngiltere’nin dünyaca tanınmış vokal grubu Cantabile The London Quartet Cemal Reşit Rey’de 12.02.2010 yani bu akşam saat 20:00’de engin repertuarlarından oluşan bir şan ziyafeti verecekler müzikseverlere.

Richard Bryan, Mark Fleming, Steven Brooks, Michael Steffan isimli dört İngiliz sanatçı 1982 yılından bu yana başarılı çalışmalara imza attılar. Nostaljik, klasik, dini ve komik repertuarlarıyla A Capella tarzında dikkati çeken grup bu akşam CRR’de sürükleyici, güldürücü ve bir o kadar da teknik anlamda emek gerektiren çalışmalarını sergileyecekler. Müzikaller, İngiltere Kraliyet Salonu’nda Kraliçe huzurunda galalar, New York Carnegie Hall’de ve Covent Garden Festivali’nde opera ve konserler, BBC Big Band ve BBC Proms’ta caz ve klasik dalda performanslarla, TV programlarıyla ve solo albümlerle Cantabile The London Quartet merak ve ilgiyle izlenen bir grup. Grubun adını verdikleri Cantabile İtalyanca bir müzik terimidir. Anlamı ‘şarkı söylemek’ olan Cantabile sözcüğünü grup yüksek performansıyla değerine yaraşır biçimde taşımaktadır. Tüm müzikseverlere keyifli seyirler…

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.