ABD Korosu Türk Müziği Konseri
6 Mart 2010 Cumartesi - 10:58     1.928 kez okundu.    
ABD Korosu Türk Müziği Konseri

ABD Korosu Türk Müziği Konseri

Türkiye’ye ilk kez konser vermek üzere gelen Amerikan üniversitelerinden Haverford – Bryn Mawr Oda Korosu 5 Mart’ta Ankara ODTÜ’de ilk konserlerini gerçekleştirdiler.

8 Mart’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi, 12 Mart’ta ise İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde konserler gerçekleştirecek olan ABD Korosu repertuarında Türk Müziği eserlerine yer vererek ilginç bir çalışmaya da imza atacak. Farklı kültürlerden gelen ve farklı lisanları paylaşan sanatçıların Türk Müziğine ilgi duyması ve yorumlaması müziğimizin birbirinden güzel eserlerinin dünyaya tanıtılması açısından önem teşkil ediyor. Türk Müziği’ni dünya müziklerinin arasında daha geniş kitlelerin dinlemesine ve hak ettiği ilgi ve sevgiye kavuşması için daha nice uluslar arası ortak çalışmaların gerçekleşmesini diliyor. Hacı Arif ’lerin, Neyzen Tevfik ’lerin, Münir Nurettin Selçuk’ların ve gelmiş, geçmiş ve yetişen tüm Türk Musikisi sanatçılarının eserlerini dünyanın önemli konser salonlarında ve önemli koro ve orkestralarının icralarında dinlemek, görmek arzu ve dileğiyle…

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.