Adele’nin Madonna Zaferi
30 Mart 2011 Çarşamba - 11:40     3.201 kez okundu.    
Adele’nin Madonna Zaferi

Adele’nin Madonna Zaferi

İngilizlerin genç şarkıcısı Adele, ikinci albümü 21’le İngiltere albüm listesinde dokuz hafta zirvede kalarak, Madonna’nın rekorunu egale etti.

 Genç İngiliz sanatçının ilk albümü 19’da listelerin ikinci sırasında yer alıyor. Genç sanatçı bu rekorundan önce sene başında hem single listesinde, hem albüm listelerinin ilk beşinde iki eseri bulunuyor. Bu durum ise  Beatles grubunun çıkışından bu yana gerçekleşmemiş bir olay olarak müzik tarihine geçti. Her bir çalışması listebaşına yükselen, hit olan Adele’nin Amerika’da da Billboard albüm listeleri nde bir numaradan aşağı düşmediği gözlendi. 1987 yılında Londra’da dünyaya gelen Adele, Grammy ödülüne sahip genç bir soul-jazz sanatçısıdır. Müziğini kalbi kırık soul müziği olarak adlandıran sanatçı daha çıkardığı ilk albümle Avrupa’da tanınmış, başarılı olmuştur. İngiltere ve Avrupa ülkelerindeki başarılarıyla yetinmeyen sanatçı Amerika’da da tarzıyla ve sesiyle büyük beğeni toplamıştır. Adele tarafından rekoru egale edilen sanatçı Madonna gerçek adıyla Madonna Louise Ciccone 1958 yılında Amerika’da Michigan eyaletinde dünyaya geldi. Pop Müziğinin Kraliçesi olarak büyük beğeniyle yaptıkları işleri takip edilen sanatçı aynı zamanda aktris, film yapımcısı, modacı ve yazar olarakta tanınmaktadır. Göz kamaştırıcı sahne performansı ile eserlerinde ve konserlerde din, aile, politika ve karşı cins ilişkileri temaları üzerinde durmaktadır. 2000 yılında 130 milyonu aşan albüm satışıyla Guinness Rekorlar Kitabı’nda ‘Tüm Zamanların En Başarılı Kadın Müzisyen i’ olarak yer almaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.