Ahmet Özhan CRR’de
21 Aralık 2010 Salı - 11:16     3.123 kez okundu.    
Ahmet Özhan CRR’de

Ahmet Özhan CRR’de

1970’li yıllarda çok genç yaşta beyefendi kişiliği, yumuşak ses tonu ve yorumuyla hayranlarının gönlünde taht kuran Ahmet Özhan 25 Aralık 2010 Cumartesi saat 20:00’de Cemal Reşit Rey Konser salonunda bir konser verecek.

Sanatçı Türk müziği yorumculuğunun yanı sıra TV, sinema, dizi oyunculuğu, radyo programcılığı, yönetmenlik gibi işleri de başarıyla yapan sanatçı 1980 yılı başlarında tasavvuf müziğini araştırmaya başlamış ve bu dalda repertuar, konser ve üretimlerini sürdürmüştür. 26 Ağustos 1950 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen sanatçının asıl adı Ahmet Katıgöz’dür. 1960 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik eğitimini almıştır. 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosu’nda ilk sahne deneyimini yaşamıştır. 1998 yılında Türk Musikisi ve Tasavvuf müziğinde yapmış olduğu hizmetlerden dolayı ‘Devlet Sanatçısı’unvanı almıştır. 1981- 1991 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu sanatçısı olarak görev yapan Ahmet Özhan, 1991 yılından itibaren Kültür Bakanlığına bağlı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun Genel Sanat Yönetmenliğini yapmaktadır. Toplulukla gerçekleştirdiği çalışmalarda Konya Mevlana İhtifalleri, İstanbul Festivali gibi etkinliklerle klasik ve tasavvuf müziği konser çalışmalarını sürdürmektedir. 2006 yılında Meşk albümünü çıkararak, Ramazan İlahileri konserleriyle albümünün tanıtımına başlamıştır. Sanatçı evli ve iki çocuk babasıdır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.