Aile İçi Şiddete Son Konseri
17 Şubat 2011 Perşembe - 10:47     2.127 kez okundu.    
Aile İçi Şiddete Son Konseri

Aile İçi Şiddete Son Konseri

Aile yaşamında şiddete ve kötü muamelelere maruz kalmış kadınların sosyal haklarını arttırmak, psikolojik, güvenlik ve hukuki desteğin bu yolda güçlü kılınması adına açılan Acil Yardım Hattı sanatçıların da desteğiyle büyüyor.

Müziğin dev isimlerinin bir araya gelerek hep bir koldan konserlerle ve albüm gelirleriyle desteklediği bu çalışmaya Nilüfer ve albümde birlikte çalıştığı 12 sanatçıdan da destek geliyor. Nilüfer’in son albümünde ve Acil Yardım Hattı’na destek konserinde yer alan sanatçılar arasında Şebnem Ferah, Gece Yolcuları, Malt, Ogün Sanlısoy, Badem, Hayko Cepkin, Rashit, Candaş, Cingi, Ruacan, Yüksek Sadakat, 4×4 ve TNK  bulunuyor. Sanatçının ’12 Düet’ albümünde birlikte çalıştığı 12 rock sanatçısıyla nostaljik esintiler sunacağı konser 9 Mart 2011 Çarşamba akşamı İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Acil Yardım Hattı Hürriyet gazetes inin çalışmalarıyla 2003 yılında kurulmuştur. Aile İçi Şiddete Son Kampanyası çerçevesinde şiddete uğrayan kadınlara hukukçular ve uzman psikolog lar tarafından seminerler ve uygulamalı çalışmalarla gereken önlemler hakkında bilgi vermektedirler. 2003 yılından, 2008 yılına kadar yapılan istatistiklerde onbin kadar şiddet gören kadına yardım edildiği belirlenmiştir. Ünlü Sanatçı Nilüfer (Yumlu) 1955 yılında İstanbul Cihangir’de dünyaya geldi. 1970 yılında İstanbul İtalyan Lisesi’nde öğrenciyken katıldığı Altın Ses Yarışması’nda ‘Sensiz Yıllarda’ isimli şarkısıyla birincilik ödülünü aldı. Yarışmanın ardından ünlü prodüktör Nino Varon’un dikkatini çeken sanatçı ‘Kalbim Bir Pusula’ ve ‘Dünya Dönüyor’ isimli hit şarkılarla  kısa zamanda liste başı oldu. Sahne ve albüm yaşamı boyunca konserler, TV programları ve sosyal yardım projelerinde yurtiçi ve yurtdışında çalışmalar yaptı.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.