Ak Sanat’ta Bir Caz Vokalist Konseri
20 Ocak 2013 Pazar - 11:06     2.074 kez okundu.    
Ak Sanat’ta Bir Caz Vokalist Konseri

Ak Sanat’ta Bir Caz Vokalist Konseri

Ünlü kadın caz vokallerden Jessica Gall, 31 Ocak 2013 Perşembe saat 20:00’de Beyoğlu Ak Sanat’ta müzikseverlerle bir arada olacak.

Basmakalıp müzik kurallarını cesurca yıkarak, cazdan, popa, lounge müzikten, country tarzına uzanan zengin repertuarı ve özgün yorumuyla basında da adından ‘Cazın Yeni Yıldızı’ olarak söz ettiren Jessica Gall’e, caz piyanisti Robert Matt, gitarda Enrico Antico, kontrbasta Björn Werra, davulda Willi Witte eşlik edecek. 1980 yılında Almanya’nın Berlin kentinde dünyaya gelen Jessica Gall, 2001 yılında Hochschule Müzik Okulu’nun Caz bölümü nden mezun oldu. 2008 yılında çıkardığı ilk albüm ‘Just Like You’ ile büyük sükse yapan sanatçı 2012 yılında ikinci albümü ‘Riviera’yı çıkardı. Piyanist Robert Matt ile bir İstanbul seyahati sırasında yaptığı ‘Riviera’ şarkısıyla tüm caz severlerden tam puan aldı. Riviera, tropikal yada subtropikal iklim lere sahip, turizme ve doğaya uygun şık mimarisiyle, doğal güzellikleri bozmadan oluşmuş sahil şeritlerine verilen addır. Popülaritesi olan deniz sahilleri dışında göl sahilleri de ‘riviera’ olarak anılır. Türk, Alman, Fransız, İtalyan, Meksika rivieraları yanı sıra Avusturya ve İsveç’te bulunan göl kıyıları da riviera olarak sayılır. Türkiye’de Ege ve Akdeniz kıyılarındaki bölgeler Antalya’dan başlayarak, İzmir’e kadar uzanan sahil şeridi ‘Türk Rivierası’ olarak adlandırılır. Deniz, güneş, tarih ve doğal güzelliklerin bulunduğu ortamlarda antik şehirlerin kumsala uzandığı, mavi turlarla çıkılan yolculuklarda ziyaretçi akınına uğrayan ‘Türk Rivierası’ dünyanın tanıdığı popüler bir turizm alanıdır. Bunların arasında Antalya, Bodrum, Alanya ve Marmaris en tanınmış riviera bölgelerimizdendir. Her yıl ziyaretçi akınına uğrayan Fethiye’deki Ölüdeniz Rivierası Muğla ilimize bağlıdır. Ölüdeniz kıyıları 2006 yılında ‘dünyanın en güzel kumsalı’ unvanını almıştır. En fırtınalı zamanlarda Belceğiz kıyısı dalgalarla boğuşurken, bir gölü andıran durağanlığıyla Ölüdeniz’de hafif çırpıntılar görülmektedir. Ancak durgun olduğu halde üç etken nedeniyle deniz suyu kendini yenilemekte, temizlik ve berraklığını korumaktadır. Ölüdeniz’in içerisinde bulunan kaynak sularının yarattığı içten dışa akıntı ve tuz farkı belli bir sirkülasyon oluşturup, devinimi ve yenilenmeyi sağlamaktadır. Hava ve kara ulaşımları sıklıkla yapılan Ölüdeniz, Dalaman Havaalanına bir saat mesafededir. Dünyanın en güzel rivieralarından Ölüdeniz’de nitelikli kampingler, pansiyonlar, oteller açısından da zengindir. Çeşitli deniz sporlarının yapıldığı ‘Türk Rivierası’nda dağcılıktan, safariye, raftingten, yamaç paraşütüne kadar sportif aktiviteler yapma imkanları da bulunmaktadır. Kelebekler Vadisi ve Gemiler Adası Ölüdeniz’e gidildiğinde mutlak görülmesi gereken yerlerdir. Arkeolojik kazılarda ortaya çıkan Bizans ve Roma döneminden kalma ev, sarnıç, su deposu ve kilise kalıntılarıyla birinci derecede SİT alan ilan edilen bölge ziyaretçilerin akınına uğramaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.