Aksanat Caz Dinleyicilerine Ödül
21 Ekim 2010 Perşembe - 09:50     1.813 kez okundu.    
Aksanat Caz Dinleyicilerine Ödül

Aksanat Caz Dinleyicilerine Ödül

Ülkemizin en uzun soluklu caz festivallerinden Akbank Sanat’ın düzenlemiş olduğu Caz Festivali 20.yılını doldururken Facebook sayfasında düzenlemiş olduğu yarışmaya tüm caz tutkunlarını davet ediyor.

14 Ekim 2010 Perşembe günü başlayan yarışmanın talihlileri iki kişi Kasım ayının 12- 13 ve 14’ünde Londra’da gerçekleşecek olan Londra Caz Festivali’ne Akbank’ın konuğu olarak gidecek. Sonuçlar yarın 22 Ekim 2010 Cuma günü açıklanacak. Akbank, 1948 yılı Ocak ayında Adana’da kurulmuştur. Kurucu ortaklarının arasında Hacı Ömer Sabancı gibi işadamlarının bulunduğu banka Adana’daki pamuk üreticilerinin kredi ve finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş ancak bir süre sonra Türkiye’nin en önemli bankalarından biri haline gelmiştir. 1950 yılında İstanbul- Sirkeci’de ilk şubesini açan Akbank, 1954 yılında Genel Müdürlüğünü İstanbul’a taşımış ardından büyümesini sürdürerek Frankfurt’ta da bir şubesini açmıştır. 1992 yılından itibaren sektörede genişleyen Akbank, Ak Yatırım Ortaklığı, Ak Emeklilik, Ak Sigorta, Ak Finansal Kiralama, Abank AG, Akbank Dubai Limited, Akbank NV kuruluşlarını da bünyesine katmıştır. Akbank, 2008 yılında ekonomik kriz nedeniyle 1000 kadar çalışanının işine son vermiştir. Bu toplu işten çıkarma eylemi karşısından Banka Çalışanları Sendikası (BANKSİS) çalışanların hakları adına bankayı mahkemeye vermiştir. 1947 yılında Adana- Kayseri Bankası olarak faaliyete geçen banka iki şehrin başharflerinin birleştirilmesiyle Akbank adını almıştır. Birçok sosyal sorumluluk porjelerinde yer alan banka, kültür ve sanat hizmetleriyle de yıllardır göz doldurmaktadır. Bir Dilek Tut projesiyle hayati tehlike taşıyan rahatsızlıkları olan çocuklara 2000 yılından bu yana Türkiye genelinde yardım eli uzatmaktadır. Küresel İlkeler Sözleşmesini (Global Compact) imzalayan ilk banka olarakta tarihe geçmiştir. Ayrıca Kurumsal Yönetim İlkelerini faaliyet raporlarında ve web sitelerinde ilk yayınlayan bankadır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.