Özel Akustik Gitar Eğitimi
28 Ağustos 2009 Cuma - 16:31     20.997 kez okundu.    
Özel Akustik Gitar Eğitimi

Ülkemizde çelik telli gitar, yaygın olarak akustik gitar olarak adlandırılmıştır. Batı ülkelerinde aslında çelik tel, naylon tel ayrımı yapılmaktadır.

Naylon telli gitar ülkemizde klasik gitar olarak bilinmektedir. İki gitar şeklen benzemekle birlikte çalış teknikleri ve müzik türü olarak çok farklıdır. Klasik gitar parmakla, akustik gitar pena ile çalınır.

Akustik gitar rock, blues, country, jazz türlerinde tercih edilirken, klasik gitar ise klasik ve flamenko gibi müzik türlerinde tercih edilir. Akustik gitar akorları öğrenmek ve şarkı söylemek için en çok tercih edilen gitar türüdür.
İstanbul Müzik Akademisinde akustik gitar kursu haftada bir gün bir saat şeklinde düzenlenmiştir.

Akustik gitar dersleri akorlar, yürüyüşler ve  repertuar çalışması ile sürdürülür. Repertuarlarda klasikleşmiş eserler görülmektedir. Ancak öğrenci talepleri de eğitimcilerimiz tarafından değerlendirilip, müfredatta bulunmayan eserler istek üzerine uygun görülürse çalıştırılacaktır.

Bu kursta amaç öğrencilerin 6 ay gibi kısa bir sürede belli başlı akorları öğrenip, sevdikleri parçaları çalıp söyleyebilecek seviyeye ulaşmalarını sağlamaktır.

İstanbul Müzik Akademisinde akustik gitar kursu haftada bir gün bir saat şeklinde düzenlenmiştir. Akustik gitar dersleri akorlar, yürüyüşler ve repertuar çalışması ile sürdürülür. Repertuarlarda akustik  gitar dersi ndeklasikleşmiş eserler görülmektedir. Ancak öğrenci talepleri de eğitimcilerimiz tarafından değerlendirilip, müfredatta bulunmayan eserler istek üzerine uygun görülürse çalıştırılacaktır. Bu kursta amaç öğrencilerin 4 ay gibi kısa bir sürede belli başlı akorları öğrenip, sevdikleri parçaları çalıp şarkı söylemek  seviyesine ulaşmalarını sağlamaktır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.