Ali Campbell Konser için Türkiye’de
31 Temmuz 2010 Cumartesi - 10:16     2.679 kez okundu.    
Ali Campbell Konser için Türkiye’de

Ali Campbell Konser için Türkiye’de

Dünyaca meşhur UB40’ın vokalisti Ali Campbell grubuyla Türkiye’de konser vermek ve yeniden hayranlarıyla buluşmak için hazırlanıyor.

‘Can’t Help Falling in Love’, ‘Red, Red Wine’, ‘Don’t Break My Heart’ gibi unutulmaz şarkılarıyla büyük hayran kitlesine sahip UB40 grubunun vokallerinden Ali Campbell ve grubu bugüne kadar başarılı 24 albüm e imza atmış ve 60 milyonun üzerinde satmıştır. İstanbul Anadolu Yakası’nda ilk performanslarını gerçekleştirecek olan Campbell ve grubunun biletleri satılmaya başladı. UB40 grubu adını İngiltere’nin İş ve İşçi Bulma Kurumu’na bağlı İşsizlik Yardımı formunun baş harflerinden almıştır. Lise yıllarından arkadaşlıkları süren grup, orkestraları için ilk enstrümanlarını Campbell’ın açtığı bir davadan aldığı 4000 pound’luk tazminatla sağlamışlardır. Gruba ait ilk albüm ‘Signing Off’ grubun işsizlik yardımı nı devletten almayı kesmelerine atfedilmiştir. Albüm 1980 yılında çıkarıldığı günden itibaren müzik listelerinde ikinci sırada uzun süre yerini korumuştur. İngiltere’deki büyük başarılarının ardından, 1983 yılında cover albüm leri ‘Labor of Love’ ile Amerika’da da kısa sürede tanındılar. Aynı albümle İngiltere ve Amerika’da liste başı olarak uzun süre saf tuttular. Albümlerinin unutulmaz şarkısı Neil Diamond’un ‘Red Red Wine’ ardından Elvis Presley’e ait ‘I Can’t Help Falling in Love With You’ isimli ballad parçanın cover düzenlemesi başarılarını en zirve noktalara taşımıştır. Son olarak Sharon Stone’un başrolünü oynadığı ‘Sliver’filminin müziği tüm dünya müzik listelerinde zirvedeki yerini almıştır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.