All Star Rekoru’nda Shakira Konseri
10 Ağustos 2010 Salı - 10:42     3.276 kez okundu.    
All Star Rekoru’nda Shakira Konseri

All Star Rekoru’nda Shakira Konseri

Amerika’da bir rekor daha Guiness Rekorlar kitabındaki tarihi yerini alırken Shakira konseri de geceye renk kattı. ‘Herşeyin Büyük Olduğu Eyalet’te Teksas’ta Dallas Cowboy’s Stadyum’unda 108 bin 713 kişilik seyirciyle oynanan 2010 All Star Yıldızlar Basketbol karşılaşması Shakira’nın açılış ve devre arası konseriyle bir kez daha renklendi.

Rekor karşılaşmada Alica Keys ve Usher’da birer konser gerçekleştirdiler. İki Grammy ve yedi Latin Grammy ödülüne sahip Lübnan asıllı şarkıcı Shakira Isabel Mebarak Ripoli 1977 yılında Kolombiya’da dünyaya geldi. Şarkıcılığının yanı sıra beste çalışmaları 159 adet ödül ve 75 milyon konser albümü ve 10 milyon single satışı ile en çok satan sanatçılar arasına girmeyi başaran Shakira henüz altı yaşındayken ilk bestesini yaptı. Sanatçının 140 IQ’luk zekaya sahip olduğu bilinmekte ve ülkesinde bir sivil toplum örgütünün kurucusu ve onursal başkanı olarak hizmet vermektedir. İngilizce, Portekizce, Arapça ve Fransızca bilen sanatçı 8 çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak minik denecek yaşlarda dansa, şiire, müziğe karşı yetenekli bir çocuk olarak yetişti. İlk şiirini 4 yaşında yazdı. Sekiz yaşında iken aniden kaybettiği ağabeyi için söz ve müziği kendisine ait bir beste yaptı. Okul korosunda çalıştı ve oryantal danslara ilgi duydu. 13 yaşındayken bir dans performansı esnasında ünlü prodüktör Monica Ariza’nın dikkatini çekti. 1991 yılında henüz 15 yaşındayken gerçekleşen albümü hiç ilgi görmedi ve kendisine hayal kırıklığı yaşattı. 1993 yılında ikinci albümünün ardından katıldığı bir festivalde Ricky Martin’in de jüri üyesi olarak bulunduğu yarışmada birinci seçildi. İkinci albümünü çıkardığı yıllarda 20 yaşında olan sanatçı kolej eğitimi ni tamamlamak üzere 1995 yılına kadar sahnelere ara verdi. Ve aynı yıl kendisine şöhreti ve serveti getirecek üçüncü albümü ‘Pies Descalzos’u çıkararak 2000 yılında MTV ödülü aldı. Sanatçı her yıl gerçekleştirdiği başarılı albümlerle satış ve liste rekorları kırarak yoluna devam etmektedir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.