Altı Grammy’li Müzisyen Billy Joel Piyanosunu Bağışladı.
28 Aralık 2013 Cumartesi - 06:53     1.918 kez okundu.    
Altı Grammy’li Müzisyen Billy Joel Piyanosunu Bağışladı.

Altı Grammy’li Müzisyen Billy Joel Piyanosunu Bağışladı.

Amerikalı ünlü rock müzisyeni ve şarkıcı Billy Joel, zengin ve derin sese sahip 250.000 dolar değerindeki piyanosunu doğduğu şehir Long Island’daki bir üniversiteye bağışladı.

Avusturya El yapımı piyano 88 tuşlu orijinal piyanolardan farklı olarak 97 ek tuşla daha zengin ses rengine sahiptir. Sanatçı kurmuş olduğu Joel Vakfı’yla üniversite ve konservatuarlara da destek vermektedir. 6 Grammy ödülü sahibi sanatçı 150 milyon albüm satışıyla rekor seviyelere ulaşmıştır. Ünlü şarkıcı Elton John’un çok yakın arkadaşı olan Billy Joel, bir çok tanınmış müzisyenle de düetler gerçekleştirmiştir. Long Island, New York’un güneyinde Atlas Okyanusu’nda bulunan bir adadır. Bir çok köprüyle New York’a bağlanan Long Island’da New York’un iki önemli hava limanı John F.Kennedy ve La Guardia Hava Limanı bulunmaktadır. 106.400.000 km2’lik bir alana sahip olan Atlas Okyanusu, yer kürenin 5’te 1’ini kaplamaktadır. Atlas Okyanusu’nun en derin yeri 3314 metre uzunluğuyla Porto Riko Çukuru’dur. Porto Riko, Amerika ülkesine bağlı ancak içişlerinde özerk bir bölgedir. İspanyolcada ‘Zengin Liman’ anlamına gelen Port Riko ana adasının yanı sıra küçük adalardan oluşmaktadır. Küçük adalardan Mona Adası’ında sürekli yerleşim bulunmamaktadır. Adaya özel izinle doğa gezginleri ziyaret etmektedir. 16.yüzyılda İspanyol askerlerinin işgal ettiği bölgenin halkı yüzyıllarca Fransız, Alman ve İngiliz istilacılarla da uğraşmıştır. Dört yüz yıl İspanya İmparatorluğu tarafından idare edilen Porto Riko, Amerika Birleşik Devletleri’nin İspanyol İmparatorluğu ile yaptığı savaş sonucunda el değiştirmiştir. Bugün ülkede ABD doları kullanılmakta olup, ABD vizesiyle ülkeye giriş- çıkış yapılmaktadır.  Porto Riko halkı ABD pasaportu kullanmaktadır. Tropik bir iklime sahip olan ülkede yazlar çok sıcak kışlar ise ılıktır. Yağmur ormanları bulunan El Yunque bölgesi ile tarihi, turistik ve doğal güzelliğiyle Eski San Juan gezilip görülmeye değer yerlerindendir. İspanyol İmparatorluğu, dünyanın ilk küresel imparatorluklarından biri olup, beş kıta da toprakları bulunmaktadır. Kuzey ve Güney Amerika’nın geniş araziler ine kadar uzanan İspanyol İmparatorluğunun yüzölçümü 18 milyon metrekareye ulaşmıştır. İspanyollar, Amerika, Asya, Afrika ve Okyanusya kıtalarında fetihler yapmış, Avrupa’da ise hanedanlar arası evlilikler yoluyla topraklar kazanmıştır. Ancak 18.yüzyıl sonunda gelen iflaslar, askeri mağlubiyetler imparatorluğun sonunu başlatmışlardır. İspanya, donanma ordusu olarak denizde de üstünlüklere sahip bir imparatorluk olmuştur. Akdeniz’de Osmanlılarla, Avrupa’da Fransa, Amerika’da Portekizlilerle mücadele halinde olan İspanyollar, dini, ticari çıkar çatışmalarında, toprak kavgalarında ön saflarda yer almışlardır. İngilizler ve Hollandalılarla da savaşan İspanyollar, toprakların genişlemesiyle hakimiyeti kaybetmiştir. Yapılan barış anlaşmalarıyla önce İtalya ve Hollanda’daki haklarından vazgeçmek zorunda kalan İspanyollar Latin Amerika’daki bağımsızlık hareketlerinden de darbeler almışlardır. İspanyol- Amerikan savaşında topraklarının büyük bölümünü kaybeden İspanyol İmparatorluğu son darbeyi de Almanlardan yiyerek ellerindeki toprakları kaybetmişlerdir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.