Altın Çağ’da İstanbul Aşkı
3 Eylül 2010 Cuma - 10:19     2.529 kez okundu.    
Altın Çağ’da İstanbul Aşkı

Altın Çağ’da İstanbul Aşkı

Elektronik müziğin başarılı isimlerinden Can Atilla İstanbul’u ve tarihini anlatan yepyeni bir stille çıkardığı albümü yurtdışında ve içinde satış rekorları kırmaya devam ediyor.

Sultanların sefa ile yaşadığı aşklarıyla, taht mücadeleleriyle, ölümle, düğünle, doğumla yazılmış tarihi, doğal ve maddi zenginlikleriyle imparatorlar tarihi nin büyülü şehri İstanbul’u anlatan ‘Altın Çağ’ albümü İngiltere Kraliçesi 2.Elizabeth’in onuruna verilen konserle yeni bir olay yarattı. Geçtiğimiz bahar ayında çıkan albümün yankıları sürerken albümün vokalisti Ayça Dönmez’in buğulu sesinde ‘Yıldızların Kulesi Galata’albümün büyüsünü sesi ve sözleriyle bir kat daha arttırıyor. Can Atilla 100.000 CD’lik satış grafiğini yükseltirken yeni stilindeki ilk çalışması olan Cariyeler ve Geceler, 1453- Sultanlar Aşkına ve Aşk-ı Hürrem üçlemesinde yakaladığı başarıyı ‘Altın Çağ’ albümüyle perçinliyor. Bu albümünde Bizans’tan itibaren İstanbul’un 2500 yıllık tarihini, Aya İrini Kilisesi’ni, Hezarfen Ahmed Çelebi’yi, Galata Kulesi’ni, Ayasofya’yı tasvir etmenin ötesinde hissettiriyor. Can Atilla bu büyülü atmosfer içinde elektronik trance sound’u başarıyla uyguluyor. Otuz kişilik solist müzisyenle gerçekleştirilen albüm ikibuçuk yıllık uğraş dolu bir emeğin ürünü olarak müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Master çalışmalarını İngiltere’de yapan Can Atilla Faithless, Paul Mc Cartney, Sting, Björk, Peter Gabriel, Massive Attack, Jean Michael Jarre gibi önemli sanatçıların kayıt çalışmalarını yaptığı Metropolis stüdyolarında kayıtlarını gerçekleştirdi. Sanatçı Can Atilla 1969 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Yaylı Sazlar Bölümünü tamamladıktan sonra Yüksek Lisans’yan mezun oldu. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda 2 yıl görev aldıktan sonra gönül verdiği New Age müziği dalında ülkemizin dünya üzerindeki tek temsilcisi olarak büyük ün sağladı. 1990 yılından itibaren bestelerini birçok dizi müziğine başarılı şekilde uyarlayan sanatçı birçok ödülünde sahibi oldu. TV dizileri arasındaFerhunde Hanımlar, Şaşıfelek Çıkmazı, Vasiyet, Bizim Evin Halleri, tiyatro eserleri arasında Yer Demir Gök Bakır, Kuvayı Milliye Destanı, Süleyman ve Öbürsüler, belgesellerde Atatürk, Kuruluştan Kurtuluşa Fenerbahçe, Tanrıların Tahtı Nemrut, sinema filmlerinde Bir Erkeğin Anatomisi, Jan Jan, Sır Çocukları’nı sayabiliriz. Sanatçı Avni Dilligil Tiyatro Ödülü (1998), Sanat Kurumu Yılın Sanatçısı (2002), Tiyatro Dergisi Yılın En İyi Sahne Müziği (2003), Afife Jale Ödülü (2004), Almanya Schwingungen Elections Dünya İkinciliği (2004), Lions En İyi Sahne Müziği Ödülü, Kral Tv Yılın En Başarılı Klibi (2008), Ukrayna Film Festivali Jan Jan Filmi En iyi Film Müziği ödüllerine layık görülmüştür.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.