Altın Rengi Sesler İl Divo Kuruçeşme’de
22 Eylül 2012 Cumartesi - 10:56     2.443 kez okundu.    
Altın Rengi Sesler İl Divo Kuruçeşme’de

Altın Rengi Sesler İl Divo Kuruçeşme’de

Klasik şarkılar a yeni renkler katarak yorumlayan dünyaca ünlü İl Divo Quartet, 27 Eylül 2012 Perşembe akşamı saat 21:00’de Kuruçeşme Arena’da hayranlarıyla kucaklaşacak.

Seslerinin gücü ve estetiği, fiziki düzgünlüğü ve şıklıklarıyla da hayranlarının gözlerini kamaştıran İl Divo, her biri Fransız, İtalyan, İsviçreli ve İspanyol sanatçı olarak dünyaya sanatsal ve anlamlı bir mesaj veriyorlar. 2009 senesinde 130 şehirde gerçekleştirdikleri ‘’İl Divo İle Bir Gece Turnesi’ kapsamında tek bilet kalmadan satış yaparak, ‘En Çok Kar Eden Konser Turnesi’ ödülünü almışlardır. Grubun son turnesi Celin Dion’a 5 yıl yaratıcı yönetmenlik yapan Brian Burke tarafından tasarlanarak, sahneye hazırlandı. Turnelerin program içeriğinde sevilen eski şarkıların yanısıra grubun geçen Kasım ayında çıkardıkları albüm Wicked Game’den de etkileyici şarkılar bulunuyor.  Yakın geçmişte BRITS Klasikleri tarafından ‘Son On Yılın Sanatçısı’ seçilen İl Divo, 26 milyonun üzerinde albüm satarak, son yılların en başarılı klasik crossover öncüleri sayıldı. Grup ayrıca 33 ülkede 150 adet platin ve altın plak kazandı. Klasik crossover , birkaç müzik tarzını aynı şarkıda kullanarak elde edilen bir sentez müzik tir. İl Divo Quartet, 2004 yılında ilk albümleriyle müzik dünyasına adım atmış, ayrı uluslardan dört erkek solist in bir araya gelerek oluşturdukları opera- pop grubudur. Grubun üyeleri Fransız pop solisti Sebastien İzambard, bariton Carlos Marin (İspanyol), tenor David Miller (ABD) ve tenor Urs Bühler (İsviçreli) grubun başarılara imza atmış üyeleridir. Operatik pop tarzı, klasik batı formunu popüler tarzda işleyip geliştirerek, günümüze kazandırmak, seyirci ve klasik müzik orkestrasının arasına  insan sesini daha fazla katarak, müzikseverlerin klasik batı müziğine ilgisini arttırmak amacından yola çıkmıştır. Uzun yıllardır ilgiyle izlenen ve hayran kitlesi çığ gibi büyüyen gothic rock tarzı da crossover müziğin önemli dallarından biridir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.