Amy Winehouse Hayata Gözlerini Yumdu
24 Temmuz 2011 Pazar - 11:07     2.667 kez okundu.    
Amy Winehouse Hayata Gözlerini Yumdu

Amy Winehouse Hayata Gözlerini Yumdu

Henüz 27 yaşındaki 5 Grammy ödülü sahibi İngiliz şarkıcı Amy Winehouse uzun süre tedavi gördüğü uyuşturucu ve alkol bağımlılığı nedeniyle dün akşam hayata veda etti.

 Geçtiğimiz ay İstanbul’da konser vereceği yönündeki haberlerle hayranlarını sevince boğan şarkıcı 20 Haziran 2011’deki konserini iptal etmişti. Geçen aylarda verdiği Avrupa turnesi konserlerinden Sırbistan’da aşırı alkollü sahne aldığı için yuhalanarak sahneden ayrılan sanatçı, geri kalan Avrupa turnesi konserlerine de ara vermişti. Vefatının İngiliz haber kanallarından son dakika haberlerinde duyulması üzerine sanatçının tüm hayranlarının evinin önünde toplanması üzerine polis kordonu na oluşturuldu. Winehouse’un bağlı bulunduğu müzik şirketi nden yapılan yazılı açıklamada ‘Değerli bir sesin, iyi bir müzisyenin ve çok genç bir insanın vefatından üzüntü duyuyoruz, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.’ ifadesi yer aldı. Ünlü caz ve soul şarkıcısı Amy Winehouse 1983 yılında Londra’da doğdu. Babası taksi şoförü, annesi ise eczacı olan Amy, 16 yaşında profesyonel şarkıcı olarak çalışmaya başladı. İlk albümünü 2003 yılında çıkaran sanatçı, 2006 yılında yaptığı ‘Back to Black’ albümüyle 5 Grammy ödülünün sahibi oldu. Aynı albümle MTV ve Brit ödüllerini de yanına katarak, sansasyonel evlilik hayatı ve sanat yaşamıyla dikkatleri üzerine çekti.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.