Amy Winehouse Türkiye Konseri
17 Nisan 2011 Pazar - 18:07     4.619 kez okundu.    
Amy Winehouse Türkiye Konseri

Amy Winehouse Türkiye Konseri

Dünyanın en güzel seslerinden 5 Grammy ödüllü İngiliz şarkıcı Amy Winehouse 20 Haziran 2011 Pazartesi saat 18:00’de İstanbul – Maçka Küçükçiftlik Parkı’nda muhteşem sesiyle ve yorumuyla bir konser verecek.

Eski ve yeni repertuarıyla, nefes kesen yorumlarıyla duygu dolu anlar yaşatacak olan diva, İstanbul’dan ve Türkiye’nin dört bir yanından konser için gelecek hayranlarını sevgiyle kucaklayacak. Yeni bir albüm çalışması içinde olan İngiliz şarkıcı  Soul müzik tarzıyla çıkış yaptıktan sonra caz, funk ve r&b müziklerini de yoluna katarak, aldığı ödüllerle de genç yeteneklere iyi bir örnek teşkil etti. Henüz 28 yaşında olmasına rağmen şöhret basamaklarının zirvelerinde olan Amy Winehouse 14 Eylül 1983 yılında Londra’da bir taksi şoförü nün kızı olarak dünyaya geldi. Londra’nın Southgate banliyösünde caz müzisyenlerinden oluşan arkadaş ve akrabalarının arasında büyüyen sanatçı daha çok küçük yaşlarda besteler yapmaya başladı. Albümleriyle ilk çıkışından itibaren en iyi kadın ses sanatçısı ödüllerini almaya başlayan genç şarkıcı marjinal görüntüsü, giyimi, saçları, makyajı ve tarzıyla ikon haline geldi. Olaganüstü kabul edilen bir ses rengine sahip, soul ve caz vokal sanatçısı Amy Winehouse, eşsiz sesiyle müzik tarihine geçmiş Aretha Franklin’e yorum benzerliğiyle takdir topluyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.