Anjelika’nın İçimdeki Türkiye’m Konseri
7 Mayıs 2010 Cuma - 10:06     2.567 kez okundu.    
Anjelika’nın İçimdeki Türkiye’m Konseri

Anjelika’nın İçimdeki Türkiye’m Konseri

Dünyaca ünlü piyanist, besteci Anjelika Akbar ‘İçimdeki Türkiye’m’ konser projesiyle 9 Mayıs 2010 Pazar günü saat 19:30’da İş Sanat Kuleleri ’nde müzikseverlerin huzurunda olacak. Ülkemize olan sevgisini, yaşadıklarını, hissettiklerini ‘İçimdeki Türkiye’m’ adlı bir kitap ve aynı adlı albüm haline getiren sanatçı bir dizi konser programıyla sevenlerinin karşısında olacak.

‘İçimdeki Türkiye’m’ dizi konserlerini Anadolu turnesine çıkarak çeşitli illerimizde gerçekleştirecek. Konserlerde topraklarımızdan, insanlarımızdan, tarihimizden ve günümüz olaylarından etkilenerek gerçekleştirdiği besteleri seslendirecek. Besteleri arasında ‘Yalnız Çınar’, ‘Anadolu Esintileri’, Güneşin Doğduğu Ufuk’, ‘Doğu Fantezisi’ yer alıyor. Konserinde ünlü Türk bestecilerden Ulvi Cemal Erkin, Ali Darmar, İlhan Baran, Cemal Reşit Rey‘in eserlerine de yer verecek. Anjelika Rosenbaum Akbar 1969 Kazakistan doğumlu Özbek bir anne ve Yahudi müzisyen bir babanın evladı olarak üç yaşında piyano eğitimine başladı. Beş yaşında bestelerini çalmaya başlayan sanatçı Taşkent Devlet Konservatuarı’nda üstün yetenekli çocuklar statüsünde 11 yıl eğitim aldı. 1993 yılında Türk vatandaşlığı alarak, Hacettepe Üniversitesi’nde master bölümünü tamamladı. İki yıl kadar Ankara Üniversitesi Koonservatuarı’nda öğretim üyesi olarak çalıştıktan sonra yurtiçi ve yurtdışı konserler vermek üzere turneler gerçekleştirdi. 2002 yılında çıkardığı Vivaldi’nin ‘Dört Mevsim! Albümüyle Sony Classical listelerinde ilk Türk Klasik Müzik albümü oldu. Batı Müziği ve Doğu Oriental müziğinin birleşmesi üzerine çalışan sanatçı iki müziğin enstrüman ve ritmlerini kullanarak farklı bir sentez yaratmayı başardı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.