Ankara Caz Festivali’nde Büke Konseri
17 Şubat 2010 Çarşamba - 10:37     3.084 kez okundu.    
Ankara Caz Festivali’nde Büke Konseri

Ankara Caz Festivali’nde Büke Konseri
Bilkent Konser Salonu’nda 17 Şubat 2010 Çarşamba akşam ünlü piyanist ve besteci Burçin Büke kendi bestelerinin de yer aldığı eserlerden oluşan repertuarıyla Ankara Caz Festivali kapsamında bir konser gerçekleştirecek.

Ünlü caz parçalarının yanı sıra sevilen bestelerinden ‘Have a nice Party’, ‘Foça Tangosu’, ‘Above All’ı da seslendirecek olan sanatçı müzikseverlere güzel anlar yaşatacak. Sanatçının bu geceki klasik ve caz repertuarlarına kontrbasıyla Volkan Hürsever ve Ateş Sezer davuluyla eşlik edecek. 1966 İzmir doğumlu sanatçı Ankara Devlet Konservatuarı’nı bitirdikten sonra devlet bursuyla Almanya’da bir müzik okulunda eğitimine devam etti. 11 yıllık Ankara Devlet Konservatuarı’nı 5 yılda bitiren ve 10 yaşında ilk piyano konserini veren ‘harika çocuk’ Büke bir çok festival, yurtiçi ve yurtdışında radyo ve TV kayıtlarında yer aldı. 1992’de Hannover Müzik Akademisi ’nin solistlik bölümü birinciliği, Londra’da gerçekleşen Uluslar arası piyano yarışmasında da birincilik alan sanatçı konserler ve orkestra çalışmaları ve besteleriyle yoğun bir çalışmanın içinde başarıdan başarıya koşuyor.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.