Anneler Günü’nde Candan Erçetin’le
8 Mayıs 2010 Cumartesi - 09:53     2.969 kez okundu.    
Anneler Günü’nde Candan Erçetin’le

Anneler Günü’nde Candan Erçetin’le

Müzik öğretmenliğinin yanı sıra başarılı müzik kariyeri ile kısa zamanda müzikseverlerin hayranlığını kazanan Candan Erçetin 9 Mayıs 2010 Pazar günü saat 16:00’da Anneler Günü’nde tüm anneler için Bostancı Gösteri Merkezi’nde birbirinde sevilen şarkılarıyla sahnedeki yerini alacak.

1963 yılı Kırklareli doğumlu sanatçının aile kökleri Arnavutluk’a uzanmaktadır. Müzik kariyerinin ilk basamaklarında Galatasaray Lisesi’nde müzik öğretmenliği görevi yapmaktaydı. 2007- 2009 yılları arasında Galatasaray Derneği’nin başkanlığını yapan sanatçı, halen Galatasaray Üniversitesi’nde derslere girmektedir. İlköğrenimini Kırklareli’nde tamamlayan sanatçı 11 yaşında kazandığı bursla ailesinin yanından ayrılıp Galatasaray Lisesi’ne devam etti. Eğitimi esnasında İstanbul Belediyesi Şan Okulu’na devam ederken, 1986 yılında bu eğitimi kendisine Eurovision Şarkı Yarışması’nın kapılarını açtı. 1989 yılında Norveç- Oslo’da ‘Klips ve Onlar’ grubuyla ‘Halley’ şarkısını seslendirerek önemli bir derece aldı. 1995 yılında ilk albümü ‘Hazırım’, 1996 yılında ‘Sevdim Sevilmedim’, 1997 yılında ‘Çapkın’ albümleri ardından ‘Neden’ ve ‘Elbette’ albümleri birbirini izledi. Galatasaray Lisesi Fransızca eğitiminin getirdiği mükemmel diksiyonla Fransız Chanson’larını başarıyla seslendiren sanatçı 2003 yılında ‘Candan Erçetin Chante Hier Pour Aujourd’hui’ albümünü çıkardı. 2004 yılı Haziran ayında ‘Melek’ albümünü çıkaran sanatçı birçok yurtiçi konserler vererek, önemli sanatçılarla ortak çalışmalar yapmıştır. 2005 yılında türkülerin derlendiği ‘Aman Doktor’ albümüyle son albüm çalışmasını yapmış ve 2007 yılında bir gençlik festivalinde Danny Brillant’la aynı sahneyi paylaşmıştır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.