Antalya 3.Uluslararası Caz Festivali ‘Caz’la Antalya’ Başlıyor.
15 Haziran 2013 Cumartesi - 10:44     1.935 kez okundu.    
Antalya 3.Uluslararası Caz Festivali ‘Caz’la Antalya’ Başlıyor.

Antalya 3.Uluslararası Caz Festivali ‘Caz’la Antalya’ Başlıyor.

Antalya Büyük Şehir Belediyesi’nin katkılarıyla halka açık ve ücretsiz sergilenen 3.Uluslararası Caz Festivali ‘Caz’la Antalya’ 18- 22 Haziran 2013 tarihleri arasında Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Festivalde tanınmış caz piyanistlerinden Kerem Görsev, Rostov Çocuk Caz Okulu, New Centropezn Jazz Quartet, Stefan Grasse Trio, Harmo’Co Trio, Alain Delhotal ve Türk Armoni Yıldızları Orkestrası başarılı çalışmalarıyla sahnede yer alacaklar. Festivaldeki en ilginç topluluk Rostov Çocuk Caz Okulu Rusya’nın en tarihi ve turistik şehirlerinden biri olan Rostov’dan geliyor. Don Nehri’nden toplanan Nero gölü kıyısında bulunan Rostov, bir demiryolu istasyonu bulunan 32.000 nüfuslu bir şehirdir. Çok sayıda kilise bulunan şehir, 13.yüzyılda Rusların önemli beyliklerinden birinin başkenti konumunda idi. Geçen yüzyılda Moğol istilasına uğrayan şehir yüzölçümü ve nüfus olarak biraz daha küçülmüştür. Orta ve Doğu Asya kavimlerinden olan Moğollar, Moğolistan bölgesinde yaşayan bir halktır. Tarihi geçmişinde Asya kıtasına hakim olan bu halk topluluğu günümüzde Çin ve Rusya arasındaki toprak parçasında yaşamaktadır. Moğolca konuşan topluluğun dil kökeni Altay’dır. Cengiz Han’ın imparatorluğunda teşkilatlanan Moğollar, silahlarını kendileri yaparlardı. Çağatay Hanlığı, İlhanlılar, Altınordu, Şeybani Hanlığı ve Kırım Hanlığı’nu kuran Moğollar kısa hakimiyet dönemlerinde yoğun saldırılarla İslami medeniyetlere büyük zararlar vermişlerdir.  Bağdat, Suriye, Doğu Akdeniz, Batı Anadolu ve Viyana’ya kadar hakim olup, 600 yıllık birçok emeklerle yapılmış mimari eserleri, külliyeleri, kütüphaneleri, kıymetli tarihi vesikaları, mektep ve rasathaneleri yok etmişlerdir. Mısır Memlukleri devletini yıkarak, Hulagu Han’ın ordusunu yerle bir etmişlerdir. Anadolu’da 13.yüzyılda büyük hakimiyet kuran Moğollar, Haçlı Krallıkları ve Ermenilerle anlaşma yapmışlardır. 14.yüzyılın başlarında medenileşme sürecine giren Moğollar, İlhanlı İmparatoru Gazan Han’ın İslamiyeti kabul etmesiyle bölgede kaynaşma sağlanmıştır. 14.yüzyılın başında Timur İmparatorluğu’nu Moğol hakimiyeti ne son vermiştir. İslamiyetin yayılması devam ederken kurulan Osmanlı İmparatorluğu bir çok kabile ve toprağı da ellerinden almıştır. 15.yüzyıldan sonra Rusya ve Çin’e bağlı olan Moğolistan Budha’nin bir mezhebi olan Lamaizm’e bağlıdır. Lama adı verilen din mensupları tıp ve büyücülükle uğraşmaktadırlar. Bugün ülkede bir çok putperest, Hristiyan, Müslüman da yaşamlarını sürdürmektedir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.