Antalya Piyano Festivali’ne Geri Sayım Başladı.
17 Ekim 2012 Çarşamba - 10:13     1.998 kez okundu.    
Antalya Piyano Festivali’ne Geri Sayım Başladı.

Antalya Piyano Festivali’ne Geri Sayım Başladı.

Dünyaca ünlü solist ve grupları Antalya’da buluşturan, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı 13.Uluslararası Antalya Piyano Festivali 16 kasım 2012’de başlıyor.

8 Aralık 2012 tarihine kadar sürecek olan festival programında cazın efsane isimlerinden Chick Corea, Gülsin Onay, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Buika, Brad Mehldau, Gidon Kremer Trio gibi birçok ünlü sanatçı yer alıyor. ‘Şehirde Müzik Var’ ana başlığıyla sunulan festivalin açılış konseri aynı zamanda festivalin sanat yönetmeni olan Fazıl Say’dan gelecek. Bugüne kadar yazdığı en iyi eserlerden biri olarak söz eden Fazıl Say, bu yıl bestelediği ‘Mezopotamya’ isimli ikinci senfonisini çalacak. On farklı bölümden oluşan senfoniyi Şef Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşlik edecek. ‘Meozopotamya’nın Meleği’ni canlandıracak olan solist Carolina Eyck, Theremin adlı çalgısıyla esere renk katacak. Bas flütte Erol Evcil, Bas Blok flüt te Çağatay Akyol eserin solo bölümlerinde yer alacaklar. 16 ve 17 Kasım 2012 Cuma ve Cumartesi saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde konser izlenilebilecek. Piyanist Kamuran Gündemir anısına her yıl düzenlenen konserde genç yetenekler Cem Esen, Victor Maslov, Can Çakmur, Merve Akyıldız başarılı performanslarını sergileyecekler. Klasik Müzik dergisi Andante adına düzenlenecek olan gecede piyanist Özgür Aydın ile keman sanatçısı Midori Gato birlikte çalacaklar. New York Times gazetesinde bir sanat eleştirmeninin ‘ikili olarak uyumları izlenmeye değer’ diye övdüğü genç yetenekler bir festival akşamında ‘Andante Gecesi’ ne renk katacaklar. Festivalin devam eden günlerinde dünyanın önde gelen orkestralarında çalmış olan Alman piyanist Andreas Staier kusursuz tekniğiyle Beethoven’ın 33 Çeşitleme’sini çalacak. Festivale konuk olan sürpriz isimlerden biri ise Buika. İspanyolların buğulu sesi, en güzel aşk şarkılarını seslendiren sanatçıya dünyaca ünlü piyanist İvan Melon eşlik edecek. Yine dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay, hocası Ahmet Adnan Saygun’un ve Beethoven’ın eserlerinden bir demet sunacak. Festivalin bomba konuklarından caz piyanisti efsane isim, 18 Grammy ödülü sahibi Chick Corea, müzikseverlere caz dolu bir festival akşamı yaşatacak. Festivalde yıldız yağmuru durmadan devam edecek. Amerikalı ünlü piyanist Tziman Barto, Brad Mahldau ve Trio’su, Yunan piyano sanatçısı Anastasios Pappas, ünlü keman sanatçısı ve grubu Gidon Kremer Trio, şef  Spivakov ve Moskova  Virtüozleri festivalde gerçekleştirdikleri konserlerle müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacaklar.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.