Arp’in Meleği
30 Kasım 2009 Pazartesi - 11:17     3.821 kez okundu.    
Arp’in Meleği

Arp’in Meleği

Geçtiğimiz 2009 Mayıs’ında hayatının ilkbaharında iken Atlantik okyanusu üzerinde seyreden Air France uçağının düşmesiyle yaşamını yitiren Ceren Necipoğlu’nu 2 Aralık Çarşamba akşamı saat 19:30’da anacağız.

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall konserleri serisinde arp sanatçımız Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi Necipoğlu için bir anma konseri dinletecek. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik bölümü öğretim üyesi olan Necipoğlu henüz 37 yaşında iken elim bir uçak kazasında hayata veda etti. Sevdiklerini ve ailesini öğrencilerini ve meslektaşlarını acılar içinde bırakan kazada yitirilen sadece bir insan değil onca emeklerle yetişmiş başarılı değerli bir müzisyen ve sanatçıydı. 1984 yılında Pendik Merkez İlkokulundan mezun olduktan sonra Alman Lisesi’nin orta bölümünü bitirip, İstanbul Belediye Konservatuarı Yarı Zamanlı Arp bölümüne girdi. Başarılı eğitim sürecinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı İleri Arp bölümü programını da bitiren genç sanatçı Boğaziçi Üniversitesi Mütercim- Tercümanlık bölümünü Louisina Üniversitesi Yüksek Lisans programıyla noktalandırdı. Louisina Üniversitesi ve İndiana Üniversitesi Müzik Fakültelerinin Arp bölümlerinin yüksek lisans programlarını tamamlayan genç sanatçı birçok ödül ve bursun sahibiydi. Anadolu Üniversitesi Arp ve Piyano bölümü öğretim üyesi olan sanatçı 4.Rio Arp Festivali’nden iki resital vererek dört öğrencisinin sınavlarına yetişebilmek için ülkeden hemen ayrıldı. Ancak genç sanatçı tüm umutlu bekleyişlere ve dualara rağmen Atlantik Okyanusu sularında kayboldu. Değerli sanatçıyı ömrünün bu hazin nihayetinde Boğaziçi Üniversitesindeki konserde bir yürek olarak anacağız. Tanrı’dan rahmet dileriz.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.