Aryalar Bu Defa Şiddet Mağdurları İçin Söyleniyor !
16 Şubat 2014 Pazar - 08:53     1.230 kez okundu.    
Aryalar Bu Defa Şiddet Mağdurları İçin Söyleniyor !

Aryalar Bu Defa Şiddet Mağdurları İçin Söyleniyor !

Dört İtalyan kadın ses sanatçısı ve soprano’dan oluşan Le Div4’s grubu Aile İçi Şiddete Son Kampanyası’nın 10.uncu yılında Türkiye’de ilk kez sahneye çıkacaklar.

Konser 7 Mart 2014 Cuma günü saat 20:30’da Zorlu Center Performans Merkezi’nde gerçekleşecek. Borusan, Most Production ve Zorlu Center’in katkılarıyla düzenlenecek geceden sağlanan gelir Aile İçi Şiddete Son Acil Yardım Hattı’na bağışlanacak. Dünyanın en büyük opera bestecilerinin eserlerini yeni bir şarkı söyle konseptiyle sahneye koyan dört kadın soprano , dünyanın her yerinde konserler gerçekleştirmektedir. Mozart, Puccini, Verdi, Bellini gibi bestecilere ait en çarpıcı aryalar, opera eserlerinin orijinalini bozmadan dört ses için düzenleyen grup ayrıca oluşan bir repertuarla ünlü İtalyan ve uluslararası şarkılardan oluşan pop ezgileriyle harika bir konser gerçekleştirecekler. Konservatuarlarda klasik müzik eğitimlerini tamamlayan sanatçılar Isabella, Denise, Sofia ve Vittoria ilk olarak ünlü İtalyan şarkıcı Andrea Bocelli ile 2008 yılında sahne almışlardır. Bocelli ile çalışmalarının dışında dünyanın birçok kültürel ve sivil kuruluşları ile canlı etkinliklere katılan, TV şovlarda yer alan Le Div4’s grubu bu kez ülkemizde anlamlı bir çalışmaya imza atacaklar. Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi, ülkemizdeki özellikle kadınlara, çocuklara ve yaşlı insanlara yapılan fiziki ve manevi şiddetin ortadan kaldırılmasına ilişkin çalışmaları 2006 yılında başlatmıştır. Proje, merkezde ve yerel olarak çalışma sürdüren kamu kurumlarını, sivil toplum örgütlerini şiddetle mücadeleye sevk ederek savunma mekanizmasını ve kapasitesini arttırmayı hedeflemektedir. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda bazı maddeler değiştirilerek Aile İçi Şiddetle Mücadele’de yasal olarak ta adımlar atılmıştır. TC Anayasası’nın 41.maddesine göre ‘aile içinde eşler eşitlik ilkesinde yaşar’ denmektedir. Aile, Türk toplumunun temel direğidir. Devletimiz ailelerin huzur ve refahlarının korunmasında ve çocukların sağlıklı aile ortamlarında büyümesi için aile planlamaları ile tedbirler almaktadır. Aile içinde eşit haklara sahip bireylerin haklarını devlet gözetmektedir. Kanun önünde dil, din, ırk, cinsiyet, mezhep gözetmeksizin herkes eşittir. Bu hakların sarsılmasına sebep olabilecek ve hükümlere bağlı olarak tedbirler getirilecek durumlar ise şöyle sıralanmıştır. Aile bireylerine karşı şiddet ve korkuya dayalı söz ve davranışların olması, Ortak yaşam a alanından uzaklaştırılan bireyin korunması gereken bireylerin ev, okul ve işyerlerine yaklaşması, aile bireylerine ait eşya ve mallara zarar vermesi, aile bireylerini çeşitli iletişim araçlarıyla rahatsız etmesi, silah veya benzeri araçlarla fiziksel darp etmeye kalkışması veya darbı gerçekleştirmesi, alkol veya uyuşturucu kullanarak şiddet mağduru aile bireyinin işyeri veya evine gelerek fiziki veya manevi şiddette bulunması gibi hareketler Türk Ceza Kanunu’nun verdiği hükümlerle cezalandırılmaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.